Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Multimedialny Katalog Monet Okolicznościowych
previous next contents

numizmatyka

Program służy do katalogowania i zarządzania zbiorem monet - posiada wbudowaną gotową kompletną bazę monet wraz z ich opisami i wizerunkami.

Katalog przeznaczony dla osób zbierających, inwestujących w monety okolicznościowe emitowane od 1995 roku. Katalog posiada rozszerzony dział monet okolicznościowych Nordic Gold (1996-2007) oraz miedzioniklowych (1995).

Program służy do katalogowania i zarządzania zbiorem monet. Posiada wbudowaną gotową kompletną bazę monet (opisy plus wizerunki monet - awers oraz rewers). W cenie z programem kupujący otrzymuje półroczny dostęp do serwera Numimax, skąd może pobierać wszystkie dostępne pliki. Producent gwarantuje comiesięczne aktualizacje cen w oparciu o ich poziom na rynku (obecnie głównie internetowe aukcje). Program umożliwia tworzenie własnego magazynu. Wycenia całą kolekcję oraz wybrane okresy (lub serie monet), szacuje wydatki konieczne do uzupełnienia zbioru o brakujące walory oraz informuje o zysku lub stracie na danej monecie, serii czy też całej kolekcji.

Działy/okresy, które zawarte są w katalogu:
- po denominacji okolicznościowe (pojedyncze),
- po denominacji okolicznościowe (worki mennicze),

Podstawowe zalety:
- zawsze aktualne ceny monet, pobierane z internetu co miesiąc i automatycznie dodawane do programu (liczone na podstawie obserwacji aukcji w internecie),
- łatwa kontrola własnego zbioru,
- wiesz ile wydałeś, ile zarobiłeś, ile musisz wydać, by uzupełnić zbiór o braki,
- pełne dane na temat monet wraz ze zdjęciami,
- wartości z poprzednich miesięcy (pół roku), kwartałów i lat,
- wszystko w jednym programie.

previous next contents

Valid HTML 4.0!