Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Prezydencja Polski w Radzie UE + etui
previous next contents

numizmatyka

Okolicznościowy numizmat upamiętniający objęcie przez Polskę Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, umieszczony w etui.
Producent: Mennica Polska
Metal: mosiądz srebrzony
Dodatek: tampondruk
Średnica: 40,00 mm
Nakład: 1 000 szt.
Stempel: lustrzany
Projekt: Urszula Walerzak
W zestawie: numizmat w kapsule ochronnej, etui flokowe (zdjęcie etui obok - poglądowe), certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Wyjątkowa pamiątka dla każdego Polaka!

Okolicznościowy numizmat upamiętniający objęcie Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej w okresie od 1 lipca do 31 grudnia 2011 roku.


Emisja tego numizmatu o limitowanym nakładzie 1000 sztuk, to jeden z elementów niezwykłego świętowania Polskiej Prezydencji.

Na awersie znajduje się stylizowany wizerunek godła państwowego wykonany w technice tampondruku. Wokół ludowa wycinanka w kształcie litery E, symbolizującej Europę.

Na rewersie widnieje tradycyjna Polska wycinanka łowicka wykonana w wielobarwnej technice tampondruku, obramowana ażurowym wzorem ludowym.

Do każdego numizmatu dołączany jest certyfikat autentyczności, będący gwarancją najwyższej jakości i kunsztu jedynej, prawdziwej Mennicy w Polsce, funkcjonującej od czasów króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Numizmat znajduje się w etui prezentowym.

Emitowane w limitowanych nakładach numizmaty idealnie nadają się na elegancki prezent!

Szczególnie cenione są jako oryginalny podarunek w sferze biznesu, dyplomacji i kontaktach międzynarodowych.

previous next contents

Valid HTML 4.0!