Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
20 dollars, Masterpieces of Art - Leonardo da Vinci - Vitruvian Man (1485-1490), 2010
previous next contents

numizmatyka

Stan zachowania monety: I (menniczy)

Kontynuacja arcydzieł z serii Masterpieces of Art: wspaniała tematyka, niski nakład 999 sztuk, kryształy Swarovskiego oraz kruszce najlepszej jakości - srebro i 24-karatowe złoto - piękna moneta dla entuzjastów sztuki i koneserów unikalnych monet!

Kolekcja: Monety o tematyce artystycznej

Seria: "Arcydzieła sztuki"
"Masterpieces of Art series"


Emitent
:
Cook Islands
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 20 dolarów (20 dollars)
Stop: srebro Ag 999 / złoto Au 999
Techniki dodatkowe: tampodruk, 26 kryształów Swarovskiego (26 Swarovski® crystals) 
Stempel: lustrzany (proof)
Średnica: 55,00 mm !
Rant: gładki

Waga: 93,3 g Ag (3 uncje srebra) oraz 7,78 g Au (1/4 uncji złota)
Wielkość emisji: 999 szt. !
Rok emisji: 2010 r. 
Certyfikat autentyczności: tak + indywidualny numer na złotej sztabce
W zestawie: srebrna moneta kolekcjonerska z indywidualnie numerowaną złotą sztabką (!), kapsuła ochronna, certyfikat autentyczności, gustowna kaseta prezentacyjna, kartonowe opakowanie ochronne

Leonardo da Vinci - Człowiek Witruwiański - piękna, srebrna moneta ze złotą sztabką o nakładzie 999 sztuk!

Urzekająca tematyką i precyzją wykonania moneta
dla entuzjastów sztuki i koneserów unikalnych monet - jest 9 z topowej serii Masterpieces of Art, czyli Arcydzieła sztuki. 

"Piękno rzeczy śmiertelnych przemija,

ale nie piękno sztuki."
Leonardo da Vinci

20 dollars, Arcydzieła sztuki - Masterpieces of Art - Leonardo da Vinci - Vitruvian Man (1485-1490), 2010
Człowiek witruwiański,
czyli studium proporcji ciała ludzkiego (1485-1490)
34,3 × 24,5 cm, Galleria dell'Academia

MASTERPIECES OF ART - VITRUVIAN MAN - SPECIAL EDITION - ekskluzywna, niskonakładowa, srebrna moneta kolekcjonerska ze złotą sztabką prezentuje słynne arcydzieło sztuki Leonardo da Vinci (1452-1519) - Człowiek Witruwiański (1485-1490).

Kontynuacja arcydzieł z serii Masterpieces of Art: wspaniała tematyka, niski nakład 999 sztuk, kryształy Swarovskiego, najlepsze kruszce - 3 uncje czystego srebra i 24-karatowe złoto!


Monety z serii "Masterpieces of Art" cieszą się ogromną popularnością, a wysoki popyt oraz ograniczone zasoby sprawiły, że monety te stały się hitem numizmatycznym, zyskując uznanie wśród kolekcjonerów na całym świecie, jak też zyskując znacząco na wartości.

Wartość wyemitowanych uprzednio 8 monet wzrosła nawet kilkukrotnie - głównie z uwagi na ciekawą tematykę artystyczną, projekt nawiązujący do znanych dzieł sztuki, estetykę wykonania i nowoczesną, unikalną technologię oraz ekstremalnie niski nakład monet.


Człowiek Witruwiański to 9 moneta z przepięknej serii monet "Arcydzieła sztuki" ("Masterpieces of Art")
prezentującej najwspanialsze, najbardziej znane i podziwiane na całym świecie dzieła sztuki. Jest to 2 moneta z tej serii
ze złotą sztabką po monecie Leonardo da Vinci - Mona Lisa.

Ta urzekająca moneta upamiętnia jednego z najwybitniejszych malarzy wszech czasów i prawdopodobnie najbardziej wszechstronnie utalentowaną osobę w historii - Leonardo da Vinci oraz jego słynne dzieło uwieczniające studium proporcji ludzkiego ciała.

Moneta uwieczniająca arcydzieło VITRUVIAN MAN:
20 dollars, Arcydzieła sztuki - Masterpieces of Art - Leonardo da Vinci - Vitruvian Man (1485-1490), 2010

Ta piękna moneta stanowi prawdziwe dzieło sztuki numizmatycznej i artystycznej.

Ten rarytas numizmatyczny został wybity z 3 uncji czystego srebra w rewelacyjnie niskim nakładzie - jedynie 999 sztuk!

Kunsztownie wykonana moneta została ozdobiona 26 kryształami Swarovskiego, a dodatkowego blasku dodaje jej stempel lustrzany.

Arcydzieło sztuki menniczej. Fantastyczne uzupełnienie ciekawej kolekcji światowych monet.


Doskonałe połączenie piękna, sztuki, estetyki i wzrastającej wartości kruszcu.

Prawdziwa perła numizmatyczna wyśmienita na prezent, jak też do prestiżowej kolekcji monet!

Ta srebrna moneta kolekcjonerska jest 9 monetą wchodzącą w skład jednej z najładniejszych serii tematycznych "Masterpieces of Art", od lat zbierającej wysokie noty na wystawach numizmatycznych.

Edycja "Arcydzieła sztuki" uwiecznia największe klejnoty - dzieła sztuki - i jest ściśle limitowanym kolekcjonerskim rarytasem najlepszej jakości.

Poprzednią monetą ze złotą sztabką była moneta Arcydzieła sztuki - Masterpieces of Art - Leonardo da Vinci - Mona Lisa (1503-1507) z 2009 roku, która cieszyła się dużą popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie - głównie z uwagi na ciekawą tematykę, niski nakład i nowoczesną technologię.

20 dollars, Arcydzieła sztuki - Masterpieces of Art - Leonardo da Vinci - Mona Lisa (1503-1507), 2009

"Kto życia nie ceni, nie wart go."
Leonardo da Vinci

"Ars Vaticana - Masterpieces of Art" - to unikalna i innowacyjna seria srebrnych monet kolekcjonerskich z Wysp Cooka. Wśród nich znajdują się piękne monety, które stanowią hołd oddany wybitnym dziełom:
20 dollars, Arcydzieła sztuki - Masterpieces of Art - Leonardo da Vinci - Vitruvian Man (1485-1490), 2010

Człowiek witruwiański - obok prac Mona Lisa i Ostatnia Wieczerza, zajmuje czołowe miejsca na listach najsławniejszych, najczęściej imitowanych i wspominanych dzieł malarstwa. Szkic ten odegrał wielkie znaczenie w historii sztuki.

Rysunek Vitruvian Man został upowszechniony przez Leonarda da Vinci około roku 1490. Przedstawia on figurę nagiego mężczyzny w dwóch nałożonych na siebie pozycjach, wpisaną w okrąg i kwadrat.

Rysunkowi towarzyszy tekst sporządzony tzw. pismem lustrzanym.

Z tekstu wynika, że rysunek stanowi ilustrację do fragmentu traktatu "O architekturze ksiąg dziesięcioro" Witruwiusza, poświęconego proporcjom ludzkiego ciała. W tym przypadku zwrócono uwagę na fakt, że wysokość dorosłego człowieka równa się w przybliżeniu szerokości jego rozstawionych ramion.

Według Witruwiusza wysokość człowieka to 10 modułów, gdzie moduł to wysokość głowy mierzona od brody do nasady włosów. Otwarta dłoń również ma długość jednego modułu. Głowa człowieka ma wielkość 1/8-1/6 od wysokości piersi do góry, do miejsca, w którym zaczynają się włosy.

Od włosów do podbródka dzieli się na trzy części: w górnej czoło, w drugiej nos, w trzeciej usta z podbródkiem. Długość mierzona od nadgarstka do łokcia jest długością stopy człowieka.

Stopa to 1/6 człowieka, łokieć - 1/4, pierś - 1/4, szerokość rozstawionych ramion równa wzrostowi człowieka.
źródło: Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!