Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
7 Dukatów Na Szczęście - szczęście obowiązuje 365 dni w roku
previous next contents

numizmatyka

Nowość - "7 Dukatów Na Szczęście" - ciekawy talizman z biedronką siedmiokropką oraz czterolistną koniczyną na szczęście! Szczęście w Nowym Roku i nie tylko!

Nominał: 7 Dukatów Na Szczęście
Metal: mosiądz, bimetal
Średnica: 27,00 mm
Stempel: zwykły
Rant: gładki
Producent: Mennica Polska S.A.
Nakład:
Szczęścia wystarczy dla wszystkich
Czas obowiązywania: 365 dni w roku
Projekt: Roussanka i Andrzej Nowakowscy
Rok emisji:
2010 r.

Nowość !

urzekający
detalami bimetaliczny numizmat

"7 Dukatów Na Szczęście"


- talizman z uniwersalnymi symbolami szczęścia:

4 Dukaty Na Szczęście - Szczęście obowiązuje 365 dni w roku, 2009

Piękny i cenny podarunek zrobi wrażenie na obdarowanej nim osobie.

Idealny sposób, by wyrazić szczere życzenia szczęścia i pomyślności.

Jego g
łównym atutem jest ciekawa tematyka, finezyjny projekt oraz estetyka wykonania.

W roku 2009 ukazał się dukat o nominale "4 Dukaty na szczęście", który cieszył się dużą popularnością wśród kolekcjonerów i jak niektórzy twierdzą - przyniósł im szczęście!

4 Dukaty Na Szczęście - Szczęście obowiązuje 365 dni w roku, 2009

Dukat na szczęście wybiła Mennica Polska, która jest jedynym w Polsce producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski.

Zajmuje się ona biciem medali i odznaczeń od ponad 240 lat. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody, w tym m.in. w 2006 roku „Nagrodę za najpiękniejszą monetę obiegową świata - 2 zł Expo 2005”.


Potencjał technologiczny Mennicy Polskiej pozwala na kreowanie produktów menniczych najwyższej jakości, ciesząc się renomą i zaufaniem wielu pokoleń Klientów.Na awersie dukata, oprócz nominału "7 DUKATÓW NA SZCZĘŚCIE", wybita jest wieczna, czterolistna koniczyna, po której spaceruje biedronka
siedmiokropka, określana potocznie jako boża krówka. Biedronka z siedmioma kropkami - cyfrą, przynoszącą szczęście!

Poniżej tego urzekającego wizerunku znajduje się napis: SZCZĘŚCIE OBOWIĄZUJE 365 DNI W ROKU. Ciekawym elementem rewersu jest wizerunek prasy menniczej, wpisanej w symboliczny kontur granic Polski.

Amulet o przynoszącym szczęście nominale "7", z biedronką i czterolistną koniczynką na szczęście!

Szczęście w Nowym Roku 2010 i nie tylko!

Gdyby spytać przeciętnego człowieka, czy jest przesądny, zapewne odruchowo zaprzeczy. Mimo tego większość z nas od czasu do czasu rozgląda się za czterolistną koniczynką, a w portfelu nosi szczęśliwą monetę lub łuskę karpia.

Nie ma się czego wstydzić! Rozmaite amulety i talizmany towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. W wykopaliskach z czasów neolitycznych przedmioty, które miały przynieść posiadaczowi pomyślność, znajduje się niemal równie często, co narzędzia codziennego użytku.

Przez tysiąclecia zmieniły się tradycje, obyczaje czy wierzenia, ale wiara w magiczną moc przedmiotów trwa niemal niezmieniona. Podkowa, szczęśliwa moneta, łuska karpia, figurka słonia, pierścienie, piramidki, kamienie szlachetne, muszle, magiczne kule - takimi przedmiotami ludzie otaczają się i dzisiaj. Może i nie jesteśmy przesądni, ale… kto chciałby ryzykować.


O tym, że kominiarze przynoszą szczęście, wiedzą wszyscy. Ale nie każdy wie, że zawodowo zajmują się też mincerze, odkąd przygotowują specjalne dukaty na szczęście. Takie dukaty to talizman nowego typu. Bity jest w dwóch metalach od wieków kojarzonych z dobrymi wróżbami: w srebrze i złocie najwyższej próby: 999,9.By wzmocnić jego działanie, na rewersie umieszczono wizerunek czterolistnej koniczynki. Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by koniczynkę znaleźć i zasuszyć na szczęście?
Szacuje się, że na około 10000 trójlistnych koniczynek przypada tylko jedna czterolistna.

Według tradycji każdy listek koniczyny coś symbolizuje. Pierwszy oznacza nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość, a czwarty szczęście.

Ale to nie wszystko! Na wszelki wypadek na listkach posadzono jeszcze biedronkę. Oczywiście siedmiokropkę, bo magiczna liczba 7 także przynosi szczęście.Srebrny i złoty Dukat na szczęście powstał w oparciu o wersje mosiężną, która wybita kilka miesięcy temu cieszy się bardzo dużym, niesłabnącym zainteresowaniem. Tysiące osób włożyło go do portfela zamiast łuski karpia, czy innego talizmanu szczęścia.

Dukatem na szczęście nie zapłacisz, ale przecież szczęścia kupić się nie da, można go jedynie życzyć. Dlatego jest idealnym prezentem dla bliskiej osoby. Można go też wrzucić do fontanny i pomyśleć życzenie, ale któż chciałby się z nim rozstawać?

źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!