Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
400 Kazimierzy, Kazimierz Dolny - I emisja - Kamieniczka Celejowska, 2007
previous next contents

numizmatyka

Stan zachowania numizmatu: I (menniczy)

Dukaty lokalne nawiązują do historycznych tradycji bicia monet przez lokalnych władców, a jednocześnie promują miasto i region.

400 Kazimierzy to rarytas kolekcjonerski, gdyż nakład limitowany złotych numizmatów wynosi jedynie 100 sztuk !

Stan zachowania numizmatu: I (menniczy)
Nominał: 400 Kazimierzy
Stop: Au 900
Stempel: lustrzany
Średnica: 21,00 mm
Waga: 8,00 g
Wielkość emisji: nakład limitowany 100 szt. !!!
Rok emisji:
2007 r.

400 Kazimerzy to lokalny dukat, pieniądz zastępczy wybity z okazji obchodów I Dni Kazimierza Dolnego. Numizmat wprowadzono do obiegu w dniu 8.12.2007 r. z datą ważności do 29.02.2008 r. Wybity został przez Mennicę Polską S.A. stemplem lustrzanym w złocie.

Dukaty lokalne nawiązują do historycznych tradycji bicia monet przez lokalnych władców, a jednocześnie promują miasto i region poprzez informacje w mediach i wśród odbiorców indywidualnych.

400 Kazimierzy, Kazimierz Dolny, 2007 - to rarytas kolekcjonerski, gdyż nakład limitowany złotych numizmatów wynosi jedynie 100 sztuk!

Numizmat opakowany jest w kapsel ochronny. W zestawie znajduje się certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej S.A. oraz oryginalne, aksamitne etui koloru zielonego. Numer numizmatu znajdujący się w certyfikacie oryginalności jest wybity także na rancie każdego z numizmatów.

Nowość Mennicy Polskiej wybita została w niezwykle małej ilości !

Nie jest to kilka tysięcy monet, tak jak w przypadku złotych monet kolekcjonerskich, czy kilkadziesiąt tysięcy monet, tak jak w przypadku srebrnych monet kolekcjonerskich lub kilkaset tysięcy monet, tak jak w przypadku monet obiegowych Nordic Gold, a jedynie 100 sztuk pieniądza lokalnego wybitego w szlachetnym kruszcu - złocie.

previous next contents

Valid HTML 4.0!