Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Holdery do monet - 32,5 mm - opakowanie (25 szt.), Leuchtturm
previous next contents

numizmatyka


Holdery - to popularna na całym świecie nazwa samoprzylepnych kartoników do monet, które doskonale zabezpieczają przechowywane w nich monety. Podobnie jak kapsle, służą one do praktycznego przechowywania monet i zabezpieczają je przed dotykiem osób niepożądanych, a także chronią monety przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Znakomicie prezentują się w specjalnych kartach do monet w kartonikach, portfelach na holdery, kasetach na monety, paletach oraz drewnianych lub plastikowych skrzynkach na monety. Oferowane samoprzylepne holdery - kartoniki z okienkiem foliowym o średnicy 32,5 mm, umożliwiającym prezentację monety z obydwu stron, są nowe, nieużywane.

Sposób użycia holdera jest bardzo prosty:
1) odklejamy papierek, pod spodem którego znajduje się powierzchnia klejąca,
2) układamy monetę na środku „okienka”, które nie jest pokryte klejem,
3) składamy holder i bez użycia dodatkowego kleju sklejamy razem jego dwa brzegi,
4) otrzymany w ten sposób holder, czyli kartonik o wielkości po sklejeniu - 5 cm x 5 cm, zawierający Twój numizmatyczny okaz widoczny z obydwu stron, przechowujemy w wygodny dla siebie sposób (np. w portfelu na holdery, kasecie, palecie, skrzynce).

Holdery są standardowego rozmiaru i pasują do dostępnych na rynku klaserów, portfeli na monety, palet i kaset. Dlatego też najwygodniejszym sposobem zbierania i przechowywania monet w holderach - jest dokupienie takiego portfela, kasety, palety, bądź karty - wkładu na holdery, jak też okładki, które dostępne są w akcesoriach numizmatycznych naszego sklepu.


previous next contents

Valid HTML 4.0!