Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Holdery do monet 39,5 mm - 10 sztuk
previous next contents

numizmatyka

Holdery - łatwe w użyciu i pomocne dla każdego numizmatyka.

Holdery - to popularna na całym świecie nazwa samoprzylepnych kartoników do monet, które doskonale zabezpieczają przechowywane w nich monety. Podobnie jak kapsle, służą one do praktycznego przechowywania monet i zabezpieczają je przed dotykiem osób niepożądanych, a także chronią monety przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Holdery to najbezpieczniejsza metoda przechowywania, ponieważ odcięty zostaje dopływ powietrza do monety. Folia w holderze wykonana jest z materiałów, które nie wchodzą w reakcje chemiczne ze stopami metali wykorzystywanymi przy produkcji monet. Wysokiej jakości materiał, z którego firma Leuchtturm produkuje holdery, odporny jest na działanie promieni słonecznych i nie żółknie.

Dzięki standardowym wymiarom możliwe jest stosowanie akcesoriów różnych firm: klaserów, palet, kaset, itp. Holdery znakomicie prezentują się w specjalnych katalogach do monet w holderach, kartach do monet w kartonikach, portfelach na holdery, kasetach na monety, paletach oraz drewnianych lub plastikowych skrzynkach na monety.

Oferowane samoprzylepne holdery - z okienkiem foliowym o średnicy 39,5 mm, umożliwiającym prezentację monety z obydwu stron, są nowe, nieużywane.

Sposób użycia holdera jest bardzo prosty:
1) odklejamy papierek, pod spodem którego znajduje się powierzchnia klejąca,
2) układamy monetę na środku „okienka”, które nie jest pokryte klejem,
3) składamy holder i bez użycia dodatkowego kleju sklejamy razem jego dwa brzegi,
4) otrzymany w ten sposób holder, czyli kartonik o wielkości po sklejeniu - 5 x 5 cm, zawierający Twój numizmatyczny okaz widoczny z obydwu stron, przechowujemy w wygodny dla siebie sposób (np. w portfelu na holdery, kasecie, palecie, skrzynce).

previous next contents

Valid HTML 4.0!