Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Jan Paweł II z dziewczynką - Z błogosławieństwem dla Ciebie - srebrny numizmat w etui
previous next contents

numizmatyka

Nie masz pomysłu na prezent? Oto idealne rozwiązanie: Papież Jan Paweł II uwieczniony na srebrnym medalu, w ozdobnym opakowaniu z certyfikatem i kartą życzeń! Idealny prezent okolicznościowy z okazji narodzin dziecka, Chrztu Świętego, Pierwszej Komunii i innych ważnych wydarzeń rodzinnych.
 
Nowy kształt etui, promocyjna cena!

Kolekcja: Papież Jan Paweł II

Stan zachowania:
I (menniczy)
Stop: Ag 500
Stempel:
lustrzany (proof)
Techniki dodatkowe: druk tamponowy
Średnica:
38,61 mm
Waga: 20,00 g
Etui: tak
Certyfikat autentyczności: tak
Projektant:
Urszula Walerzak
W zestawie:
Papież Jan Paweł II www.numizmatyczny.pl
Papież Jan Paweł II

Nie masz pomysłu na prezent?

Chcesz zrobić komuś szczególnemu niespodziankę?

Oto idealne rozwiązanie:

srebrny numizmat Jan Paweł II i dzieci
- w ozdobnym opakowaniu
z certyfikatem autentyczności
i miejscem na życzenia i dedykację!

Eleganckie wydanie
pozwalające uwiecznić

wyjątkową okazję!

Miła pamiątka i wspomnienie
ważnych wydarzeń i uroczystości rodzinnych.

 
"Troska o dziecko jest pierwszym
i podstawowym sprawdzianem
stosunku człowieka do człowieka."
Papież Jan Paweł II, Nowy Jork, 2 października 1979 r.

Srebrny numizmat z wizerunkiem Papieża Polaka to idealny prezent na wiele okazji, w tym  narodziny dziecka, Chrzest, Komunię Świętą, Bierzmowanie, czy urodziny.
 
„Człowiek jest wielki
nie przez to, co posiada,

Lecz przez to, kim jest;
Nie przez to, co ma, Lecz przez to,
Czym dzieli się z innymi”
Papież Jan Paweł II

Niezwykły człowiek Papież Jan Paweł II uwieczniony na pamiątce - "Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie":
  • Rewers: oficjalny Herb papieski, podpis Jana Pawła II i data pontyfikatu - napis: WIELKI PONTYFIKAT 1978-2005.
  • Awers: Jan Paweł II i dziecko, cytat z Pisma Świętego: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie”.
Jest to oryginalny i wyjątkowy prezent na wiele okazji, w tym Pierwszą Komunię Świętą:
Jan Paweł II - to Papież, który zmienił oblicze nie tylko polskiej ziemi, ale i kościoła na całym świecie. Wybrany 16 października 1978 roku Jan Paweł II był 264 następcą Świętego Piotra. Stał się pierwszym od 455 lat Papieżem nie - Włochem oraz pierwszym Ojcem Świętym - Słowianinem.

Z okazji beatyfikacji Papieża Polaka - proponujemy Państwu wyjątkowy srebrny numizmat Mennicy Polskiej, który jest idealnym prezentem na wiele okazji.

Jan Paweł II był Papieżem przez 26 lat i pół roku, a dokładnie przez 9666 dni. Papież sprawił, że podczas jego pontyfikatu wiele milionów ludzi przeszło na katolicyzm. Był niesamowitym człowiekiem, który miał wspaniały kontakt z młodzieżą, a dzięki niemu wiele młodych osób dzięki jego słowom nawróciło się.

Był pierwszym Papieżem czytającym bez okularów, noszącym zegarek na ręku, pierwszym, który jeździł na nartach, uprawiał wspinaczkę górską, pływał kajakiem. Był nie tylko Papieżem, ale także poetą, aktorem, dramaturgiem i pedagogiem, filozofem historii, mistykiem i fenomenologiem.

Papież Jan Paweł II

22 października 1978 roku odbyła się uroczysta inauguracja pontyfikatu Karola Wojtyły na placu Świętego Piotra w Rzymie. Jan Paweł II wypowiedział wtedy słowa, które stanowiły motyw przewodni jego posługi:
Pomimo upływu lat te zamienne słowa nie straciły na aktualności. Papież Jan Paweł II skierował je do wszystkich ludzi, nie tylko do chrześcijan, lecz do wszystkich ludzi niezależnie od ich wiary. Te słowa były przewodnią myślą przez całe życie naszego Papieża rodaka. Miały one umocnić w wierze narody znajdujące się w niewoli.

Słowa „Nie lękajcie się” były naśladownictwem Chrystusa zaczerpniętym z Ewangelii. Papież często powracał do tych słów i używał ich w swoich przemówieniach. Dzięki nim chciał podnieść
ludzi na duchu, jak też obudzić w nich miłość do Chrystusa po to, by swoją miłością odwdzięczyli mu się za to, że umarł na krzyżu za nasze grzechy.

Te Słowa, mają również umocnić ludzi w swoich przekonaniach i swojej wierze, aby brali przykład z Chrystusa, który przez całe życie głosił słowo Boże, mimo wszystkich kar, jakie go za to spotkały. Papież Jan Paweł II pragnął, by ludzie również głosili prawdy boże i nie wstydzili się swojej wiary.
 

previous next contents

Valid HTML 4.0!