Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
1 $, Monety na szczęście - Słonik złocony, 2012
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Niue Island
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Słonik - uniwersalny symbol szczęścia oraz pomyślności zaprezentowany na monecie z urzekającej serii "Monety na szczęście". Ponadczasowy i niebanalny upominek na szczęście.

Seria:"Monety na szczęście"
"Lucky coins" series
 
Emitent:
Niue Island
Producent:
Mennica Polska S. A.
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 1 dolar (1 $, ang. 1 dollar) - prawny środek płatniczy w Nowej Zelandii
Srebro: Ag 925
Stempel: lustrzany
Zdobienie: wstawka (kapsułka ze złoconym słonikiem)
Wymiary: 41 mm
Waga
: 28,28 g

Wielkość emisji: 15.000 szt.
Data emisji
: 3.09.2012 r.
Projektant: Dobrochna Surajewska
W zestawie: srebrna moneta kolekcjonerska w kapsule ochronnej, dwujęzyczny certyfikat autentyczności Mennicy PolskiejNic na świecie nie zastąpi szczęścia !

Co zrobić żeby być szczęśliwym?

Możesz otaczać się amuletami takimi jak podkowa, czterolistna koniczyna, słonik lub biedronka. Mennica Polska w sposób artystyczny przedstawia te symbole szczęścia na monetach kolekcjonerskich. To co uatrakcyjnia serię to zastosowanie innowacyjnej technologii.

Wszystkie monety zawierają przezroczystą kapsułę, umieszczoną w krążku monetarnym wraz z filigranowym srebrnym elementem, pokrywanym24-karatowym złotem.

Monety zostały wybite stemplem lustrzanym, na srebrnych krążkach monetarnych próby 925.

Zbieraj wszystkie monety… na szczęście !

Awers:
W górnej części monety, z prawej strony, wkładka składająca się z przezroczystej kapsuły i  srebrnego elementu pokrytego 24 karatowym złotem. U góry, z lewej portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II, wzdłuż krawędzi napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), znak menniczy (m/w), 2 DOLLARS 2012 (nominał, rok emisji).

Rewers:
W centralnej części monety, stylizowany wizerunek podkówek/koniczynek/biedronek/słoników. U góry, przezroczysta wkładka zawierająca srebrny element pokryty 24 karatowym złotem. U dołu, z lewej strony, wzdłuż krawędzi napis w języku angielskim: GOOD LUCK (na szczęście).  

previous next contents

Valid HTML 4.0!