Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
2 $, Gwiazdka Bożonarodzeniowa, 2012
previous next contents

numizmatyka

Magia Świąt Bożego Narodzenia zamknięta w szlachetnym kruszcu - piękna, srebrna moneta z tampodrukiem i kryształem Svarowskiego. Spraw swoim najbliższym oryginalny prezent na święta!

Kolekcja: Srebrne monety o tematyce świątecznej

Emitent
:
Niue Island
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 2 $ (2 dolary, ang. 2 dollars)
Srebro: Ag 925
Stempel: lustrzany
Techniki dodatkowe: kryształ Svarowskiego, tampodruk

Wymiary: 7-ramienna gwiazda o średnicy 44,00 mm
Waga: 28,28 g
Nakład: 7.000 szt.
Rok emisji: 2012 r.
Projektant:
Urszula Walerzak
W zestawie: srebrna moneta w kapsule ochronnej i blistrze stylizowanym na kartkę świąteczną z życzeniami świątecznymi i noworocznymi (wersja życzeń po polsku, angielsku lub rosyjsku), certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Świąteczna Gwiazdka - piękna, srebrna moneta z kryształem Svarowskiego z urzekającym motywem świątecznym.

Magia Świąt Bożego Narodzenia zamknięta w szlachetnym kruszcu.

Elegancki prezent od serca pod choinkę dla bliskiej Ci osoby!

Spraw prezent sobie - Ty też na niego zasługujesz
!

Zobacz także inne srebrne i złote numizmaty o tematyce Boże Narodzenie - LINK.

Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda

Mennica Polska prezentuję nową monetę kolekcjonerską - „Gwiazda Bożonarodzeniowa”.

W roku 2010 została wyemitowana moneta "Gwiazda Bożonarodzeniowa" z cyrkoniami, która zajęła II miejsce w konkursie "Coin Constellation" w 2011 roku w Petersburgu w kategorii "Moneta prezentowa".

Unikalny kształt siedmioramiennej gwiazdy, dodatek w postaci kryształu Svarowskiego, a także technologia tampodruku sprawiają, że moneta jest atrakcyjna dla kolekcjonerów.


Srebrna moneta - Gwiazda Bożonarodzeniowa:


1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010

Moneta kolekcjonerska "Boże Narodzenie - Gwiazda" została wybita dodającym blasku stemplem lustrzanym ze srebra wysokiej próby na krążkach monetarnych Ag 925.

 Nakład „Gwiazdki Bożonarodzeniowej” wynosi 7.000 sztuk.

Srebrna moneta jest oferowana w atrakcyjnym blistrze-etui, stylizowanym na kartkę świąteczną z życzeniami świątecznymi i noworocznymi.

Spraw swoim najbliższym oryginalny prezent na święta!

1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010 1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010 1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010

S
zlachetne wartości utrwalone na wieki w srebrze i piękny motyw świąteczny. Nietypowy kształt gwiazdki nawiązuje bowiem do ciekawej tematyki świątecznej.

Wyjątkowy prezent od serca i ekskluzywny podarunek w postaci nieprzemijającej wartości kruszcu!

Detale, które wprawią w świąteczny nastrój!

Magia Świąt Bożego Narodzenia zamknięta w szlachetnym kruszcu.

Boże Narodzenie stanowi bowiem tematykę, która od wieków wywołuje niezapomniane emocje.

Świadectwo żywej tradycji katolicyzmu i doskonały prezent, zwłaszcza gdy obdarowana zostaje osoba szczególnie bliska Twemu sercu.

Wspaniała pamiątka rodzinna, która może stać się skarbem przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Tą unikalną monetę znajdzie pod choinką jako prezent świąteczny lub otrzyma jako prezent z innej, ważnej okazji jedynie 7000 osób.

1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010

Piękną monetę o kształcie gwiazdki z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowała Mennica Polska - ceniona za wysoką jakości numizmatów renomowana firma o dumnej i bogatej tradycji liczącej ponad 240 lat.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i na świecie. Zatrudnia wybitnych specjalistów, stosuje najnowocześniejsze światowe technologie i innowacje, dzięki czemu znajduje się wśród najlepszych mennic na świecie.

Jest jedynym producentem monet emitowanych przez Narodowy Bank Polski, jak również współpracuje z z narodowymi bankami innych krajów.

Dzięki wysokiej jakości, kunsztowi i tradycji - numizmaty Mennicy Polskiej co roku wygrywają prestiżowe konkursy w kraju i za granicą.

Monety i inne numizmaty z sygnaturą Mennicy Polskiej to gwarancja najwyższej jakości potwierdzona certyfikatem, zaufaniem tysięcy Klientów oraz doświadczeniem budowanym od pokoleń.

1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010 1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010 1 $, Boże Narodzenie - Świąteczna Gwiazda, 2010

Boże Narodzenie w religii chrześcijańskiej to święto urodzin Jezusa Chrystusa. Według kalendarza gregoriańskiego przypada ono na 25 grudnia, a według kalendarza juliańskiego 6 stycznia.

W dniu poprzedzającym rocznicę narodzin Jezusa - w Wigilię, zwaną Gwiazdką ludzie zgodnie z tradycją, tuż po pojawieniu się na niebie pierwszej gwiazdki (na pamiątkę gwiazdy prowadzącej Trzech Króli do stajenki), zasiadają w gronie rodzinnym do uroczystej kolacji.

Do głównej symboliki świąt Bożego Narodzenia należy także choinka. Ludzie dekorują to zielone drzewko ozdobami świątecznymi takimi, jak świecidełka, bombki, czy Gwiazda Betlejemska, którą umieszczają na szczycie drzewka, aby pomagała w powrotach do domu z dalekich stron.

Choinka jako żywe drzewko stało się w chrześcijaństwie symbolem Chrystusa jako źródła życia.

Do dzisiaj, w wigilijny wieczór pod choinką znajdują się prezenty, przyniesione - w zależności od regionu - przez

*****

PRZYKŁADOWE ŻYCZENIA

"Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Tobie i Twoim bliskim własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, radości z osiągniętego sukcesu, wiary we własne siły, odrobinę odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co błahe, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami."


ŻYCZENIA W RÓŻNYCH JĘZYKACH ŚWIATA

*****

źródło: Mennica Polska / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!