Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Srebrna replika monety Łoś o nominale 2 zł z 1957 roku
previous next contents

numizmatyka

Srebrna replika nieznanego i niezrealizowanego projektu monety "Łoś" o nominale 2 złotych autorstwa Józefa Gosławskiego, umieszczona w eleganckim etui wraz z indywidualnie numerowanym certyfikatem autentyczności.

Kolekcja: repliki znanych monet polskich

Stan zachowania:
I (menniczy)
Srebro: Ag 925
Średnica:
32,00 mm
Waga: 14,14 g
Nakład: 1.000 szt. !
Numeracja: na rancie i certyfikacie
Data emisji:
maj 2012 roku
W zestawie: srebrny numizmat w kapsule ochronnej i w etui, indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Srebrna replika nieznanego i niezrealizowanego projektu monety okresu PRL "Łoś" o nominale 2 zł z 1957 roku projektu Józefa Gosławskiego, która po raz pierwszy w historii, w maju 2012 roku, została wyemitowana na krążku monetarnym.

Prezentowany wizerunek został zgłoszony na konkurs organizowany w 1957 roku przez Narodowy Bank Polski na projekt monet 2,5 i 10 zł. Został on nagrodzony drugim miejscem, ale nigdy moneta z tym wizerunkiem nie została wprowadzona do obiegu ani nawet zrealizowana w postaci monety próbnej.

Replika umieszczona jest w eleganckim etui z certyfikatem autentyczności Mennicy Polskiej - renomowanej firmy o ponad 240-letniej tradycji.Srebrna replika monety "
Łoś":

previous next contents

Valid HTML 4.0!