Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Stadiony ukraińskie 2012 - Donieck
previous next contents

numizmatyka

Ponadczasowa pamiątka oraz oryginalny prezent z okazji Mistrzostw Europy w piłce nożnej UEFA, które po raz pierwszy odbywają się w krajach Europy Środkowo Wschodniej starego kontynentu - w Polsce i na Ukrainie.

Kolekcja: monety o tematyce sportowej

Producent: Mennica Polska
Emitent: Niue Island
Nominał: 1 dolar nowozelandzki
Materiał: srebro Ag 925
Średnica: 38,61 mm
Masa: 28,28 g
Stempel: lustrzany
Nakład: do 1 000 szt. każdego tematu
W zestawie: srebrna moneta kolekcjonerska w kapsule ochronnej, eleganckie zielone etui wraz z dołączonym polsko-angielskim certyfikatem

Donieck - srebrna moneta kolekcjonerska wchodząca w skład ciekawej kolekcji "Stadiony ukraińskie" upamiętniającej cztery ukraińskie stadiony, na których rozgrywane będą mecze mistrzostw w piłce nożnej starego kontynentu.

Oficjalna emisja monet kolekcjonerskich, na których cztery ukraińskie areny sportowe zostały użyte za zgodą właścicieli praw do ich wizerunków:
Na rewersach monet w centralnym miejscu zaprezentowano wizerunki czterech stadionów. Poniżej umieszczono w języku polskim i ukraińskim nazwy miast gospodarzy, w których na Ukrainie rozgrywane będą finały 2012 w piłce nożnej.

Awers wspólny dla serii - w centralnej części monety, wizerunek głowy królowej: ELIZABETH II, zamknięty w rombie, na tle stylizowanej piłki nożnej.

Każda moneta zapakowana jest w zielone etui wraz z dołączonym polsko-angielskim certyfikatem, będącym gwarancją najwyższej jakości i kunsztu Mennicy Polskiej.

Ponadczasowa pamiątka i oryginalny prezent dla wszystkich miłośników piłki nożnej, a zwłaszcza miłośników UEFA EURO 2012 - które rozgrywają się w Polsce i na Ukrainie.

Numizmaty z pozostałymi miastami można zakupić TUTAJ - LINK.

previous next contents

Valid HTML 4.0!