Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
50 lat Programu 3 Polskiego Radia - zestaw monet w drewnianym etui
previous next contents

numizmatyka

Dwie monety - srebrna i Nordic Gold upamiętniające 50-lecie Programu 3 Polskiego Radia - w drewnianym etui.

Producent: Mennica Polska
Emitent: Niue Island
Nominał: 3 Dolary
Materiał: srebro Ag 925
Masa: 33,33 g
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 3 333 szt.
Stempel: lustrzany
Certyfikat: tak

Nominał: 2 zł
Metal: stop CuAl5Zn5Sn1
Stempel: zwykły (kształt kwiatu hiszpańskiego)
Średnica: 27,00 mm
Waga: 8,15 g
Wielkość emisji: 800 000 szt.
Data emisji monet w NBP: 30.03.2012 r.
 

Polskie Radio Program III (Trójka, oficjalny skrót PR3) - to ogólnopolska, całodobowa, publiczna polska stacja radiowa.

Rok 2012 jest dla Trójki wyjątkowy - dokładnie 1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia kończy 50 lat. Z tej okazji dla ogromnej rzeszy wiernych słuchaczy przygotowano wiele audycji i imprez o specyficznym trójkowym charakterze. Wszystkie będą przepełnione niepowtarzalnym trójkowym humorem, który z pewnością pozwoli zdystansować się od otaczającej rzeczywistości.

Jubileuszowe obchody potrwają przez cały rok. W ich ramach na antenie Trójki pojawią się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty.

Program 3 Polskiego Radia od początku swojego istnienia kierował ofertę programową do inteligencji, słuchacza o wyrobionym guście muzycznym i literackim.

Trójka zaskakuje swoją różnorodnością. Poranne i popołudniowe audycje „Zapraszamy do Trójki” dostarczają rzetelnych informacji o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie. Wieczorne i weekendowe programy są doskonałym źródłem informacji o kulturze wysokiej: teatrze, literaturze, filmie, sztuce. Wszystko to w otoczeniu muzyki z najwyższej półki, prezentowanej w autorskich audycjach.

Jednak Trójka to przede wszystkim jej wierni słuchacze, ludzie o różnych gustach muzycznych, niejednolitych poglądach politycznych, odmiennych zainteresowaniach, których łączy jedno: wrażliwość na wysoką jakość, słowo i muzykę, czyli to, co w Trójce najlepsze.

Trójka to także rozrywka najwyższej próby, która zachwyca poziomem humoru.

Ofertę programową radiowej Trójki uzupełnia strona internetowa www. polskieradio.pl/trojka, dzięki której Programu 3 można słuchać na całym świecie.

źródło: Mennica Polska, NBP, Anna Perek-Zaborska - Polskie Radio

previous next contents

Valid HTML 4.0!