Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
3 dolary, 50 lat Programu 3 Polskiego Radia, 2012
previous next contents

numizmatyka

Moneta srebrna upamiętniająca 50-lecie Programu 3 Polskiego Radia.Producent: Mennica Polska
Emitent: Niue Island
Nominał: 3 Dolary
Materiał: srebro Ag 925
Masa: 33,33 g
Średnica: 38,61 mm
Nakład: 3 333 szt.
Stempel: lustrzany
Certyfikat: tak

                     Dostawa po 10 maja !

Awers: W centralnej części monety – herb Niue Island - wizerunek królowej Elżbiety II. Ponad nim – półokrągły napis: ELIZABETH II NIUE ISLAND. Poniżej – nominał monety (3 Dolars) i rok emisji (2012). Po prawej stronie, pod wizerunkiem królowej – znak Mennicy Polskiej (m/w) oraz napis "Trójka"

Rewers: W centralnym miejscu wizerunek mikrofonu radiowego. Powyżej logotyp Programu 3 Polskiego Radia. W otoku artybuty muzyczne w postaci instrumentów oraz nutek oraz napis: 50. LAT PROGRAMU 3 POLSKIEGO RADIA.

Srebrna moneta kolekcjonerska wybita z okazji 50. rocznicy założenia Programu 3 Polskiego Radia.

Wyjątkowość monety podkreślona, nawiązującym do “Trójki”, niecodziennym nominałem 3 Dolary, nakładem 3 333 sztuki oraz masą monety 33,33 g.

Na rewersie wizerunek mikrofonu radiowego, powyżej logotyp Programu 3 - całość podkreślona dodatkowymi elementami w postaci instrumentów muzycznych.

Do każdej monety dołączony jest certyfikat autentyczności, będący gwarancją najwyższej jakości i kunsztu Mennicy Polskiej,

Unikatowa i ponadczasowa pamiątka dla wszystkich miłośników radiowej “Trójki”.

Moneta wyemitowana we współpracy i pod patronatem Programu 3 Polskiego Radia.

Polskie Radio Program III (Trójka, oficjalny skrót PR3) – ogólnopolska, całodobowa, publiczna polska stacja radiowa.

Rok 2012 jest dla Trójki wyjątkowy – dokładnie 1 kwietnia Program 3 Polskiego Radia kończy 50 lat. Z tej okazji dla ogromnej rzeszy wiernych słuchaczy przygotowano wiele audycji i imprez o specyficznym trójkowym charakterze. Wszystkie będą przepełnione niepowtarzalnym trójkowym humorem, który z pewnością pozwoli zdystansować się od otaczającej rzeczywistości. Jubileuszowe obchody potrwają przez cały rok. W ich ramach na antenie Trójki pojawią się nowe propozycje programowe, audycje specjalne oraz koncerty.

Program 3 Polskiego Radia od początku swojego istnienia kierował ofertę programową do inteligencji, słuchacza o wyrobionym guście muzycznym i literackim.

Trójka zaskakuje swoją różnorodnością. Poranne i popołudniowe audycje „Zapraszamy do Trójki” dostarczają rzetelnych informacji o bieżących wydarzeniach w kraju i na świecie. Wieczorne i weekendowe programy są doskonałym źródłem informacji o kulturze wysokiej: teatrze, literaturze, filmie, sztuce. Wszystko to w otoczeniu muzyki z najwyższej półki, prezentowanej w autorskich audycjach.

Jednak Trójka to przede wszystkim jej wierni słuchacze, ludzie o różnych gustach muzycznych, niejednolitych poglądach politycznych, odmiennych zainteresowaniach, których łączy jedno: wrażliwość na wysoką jakość, słowo i muzykę, czyli to, co w Trójce najlepsze.

Trójka to także rozrywka najwyższej próby, która zachwyca poziomem humoru.

Ofertę programową Trójki uzupełnia strona internetowa www. polskieradio.pl/trojka, dzięki której Programu 3 można słuchać na całym świecie.

źródło:
Mennica Polska, NBP, Anna Perek-Zaborska - Polskie Radio

previous next contents

Valid HTML 4.0!