Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Potrójne Szczęście - srebrny numizmat ze złoconą podkówką
previous next contents

numizmatyka

Nowość - idealny na prezent, na pamiątkę, na szczęście... Potrójne szczęście na jednym numizmacie! Wykonany ze srebra próby 925 numizmat możesz mieć zawsze przy sobie, by dodawał otuchy i wiary w powodzenie!

Kolekcja: Numizmaty na szczęście

Stan zachowania:
I (menniczy)
Srebro:
Ag 925
Stempel:
lustrzany
Średnica: 32 mm
Waga: 14,14 g
Nakład: 3000 szt.
Techniki dodatkowe: selektywne zdobienie na rewersie
Rok emisji: 2012 r.
Projektant:
Roussanka Aleksandrova-Nowakowska
W zestawie: srebrny numizmat w kapsule ochronnej

Nowość - Srebrny Numizmat Na Szczęście
- POTRÓJNE SZCZĘŚCIE !

Idealny na prezent, na pamiątkę, na szczęście... Potrójne szczęście na jednym numizmacie!

Wykonany ze srebra próby 925
(plus złocona podkówka na rewersie) numizmat możesz mieć zawsze przy sobie, by dodawał otuchy i wiary w powodzenie!


Srebrny Numizmat Na Szczęście
Symbol szczęścia - czterolistna koniczyna

Piękny i cenny podarunek ze szlachetnego kruszcu zrobi wrażenie na obdarowanej nim osobie.


Idealny sposób, by wyrazić szczere życzenia szczęścia i pomyślności.

Srebrny numizmat na szczęście - numizmatyczny
Symbol szczęścia - słoń z trąbą uniesioną do góry

O szczęście trzeba dbać, dlatego każdy NUMIZMAT NA SZCZĘŚCIE otrzymasz w ozdobnej sakiewce!

Produkt oznaczony jest sygnaturą MW - znakiem firmowym Mennicy Warszawskiej, dziś Mennicy Polskiej S.A., który jest gwarancją jego autentyczności, oryginalnego projektu artystycznego i najwyższej jakości wykonania.


Zobacz pozostałe monety i numizmaty
- talizmany na szczęście (LINK).


monety i numizmaty na szczęście


"Numizmat Na Szczęście" to talizman z trzema uniwersalnymi symbolami szczęścia. Znajdziesz na nim trzy wizerunki:

Głównym atutem numizmatu jest ciekawa tematyka, finezyjny projekt oraz estetyka wykonania.
Prezent z okazji Pierwszej Komunii Świętej

Produkt oznaczony jest sygnaturą MW - znakiem firmowym Mennicy Warszawskiej, dziś Mennicy Polskiej S.A., który jest gwarancją jego autentyczności, oryginalnego projektu artystycznego i najwyższej jakości wykonania.

Srebrny numizmat na szczęście - numizmatyczny

Symbol szczęścia - podkowa

Gdyby spytać przeciętnego człowieka, czy jest przesądny, zapewne odruchowo zaprzeczy. Mimo tego większość z nas od czasu do czasu rozgląda się za czterolistną koniczynką, a w portfelu nosi szczęśliwą monetę lub łuskę karpia.

Nie ma się czego wstydzić! Rozmaite amulety i talizmany towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. W wykopaliskach z czasów neolitycznych przedmioty, które miały przynieść posiadaczowi pomyślność, znajduje się niemal równie często, co narzędzia codziennego użytku.

Przez tysiąclecia zmieniły się tradycje, obyczaje czy wierzenia, ale wiara w magiczną moc przedmiotów trwa niemal niezmieniona. Podkowa, szczęśliwa moneta, łuska karpia, figurka słonia, pierścienie, piramidki, kamienie szlachetne, muszle, magiczne kule - takimi przedmiotami ludzie otaczają się i dzisiaj. Może i nie jesteśmy przesądni, ale… kto chciałby ryzykować.


O tym, że kominiarze przynoszą szczęście, wiedzą wszyscy. Ale nie każdy wie, że zawodowo zajmują się też mincerze, odkąd przygotowują specjalne dukaty na szczęście. Takie dukaty to talizman nowego typu. Bity jest w dwóch metalach od wieków kojarzonych z dobrymi wróżbami: w srebrze i złocie najwyższej próby: 999,9.

Czterolistna koniczyna - srebrny numizmat na szczęście - numizmatyka

By wzmocnić jego działanie, na rewersie umieściliśmy wizerunek czterolistnej koniczynki. Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by koniczynkę znaleźć i zasuszyć na szczęście?
Według Księgi Rekordów Guinnessa, znaleziona koniczyna o największej liczbie listków liczyła ich osiemnaście. Szacuje się, że na około 10000 trójlistnych koniczynek przypada tylko jedna czterolistna.

Według tradycji każdy listek koniczyny coś symbolizuje. Pierwszy oznacza nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość, a czwarty szczęście.

Srebrny i złoty numizmat na szczęście powstał w oparciu o wersje mosiężną, która wybita kilka miesięcy temu cieszy się bardzo dużym, niesłabnącym zainteresowaniem. Tysiące osób włożyło go do portfela zamiast łuski karpia, czy innego talizmanu szczęścia.

Numizmatem na szczęście nie zapłacisz , ale przecież szczęścia kupić się nie da, można go jedynie życzyć. Dlatego jest idealnym prezentem dla bliskiej osoby. Można go też wrzucić do fontanny i pomyśleć życzenie, ale któż chciałby się z nim rozstawać?

źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!