Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Dukat Na Zdrowie
previous next contents

numizmatyka

Doskonały upominek dla bliskiej osoby - nowość z renomowanej Mennicy Polskiej - numizmat talizman "Dukat Na Zdrowie"!

Nominał: Dukat Na Zdrowie
Metal: mosiądz
Średnica: 27,00 mm
Waga: 8,5 g
Stempel: zwykły
Zdobienie: efekt kątowy
Rant: gładki
Nakład: otwarty
Czas obowiązywania: 365 dni w roku
Producent:
Mennica Polska S.A.
Projekt: A. Nowakowski (awers), R. Kraszewski (rewers)
Rok emisji:
2010 r.

Ciekawy upominek dla bliskiej osoby - nowość z renomowanej Mennicy Polskiej - "Dukat Na Zdrowie".

Jest to drugi z serii dukatów okazjonalnych, będący kontynuacją wyemitowanego w 2009 i 2010 roku Dukata Na Szczęście.

Rewers "Dukata Na Zdrowie" zdobi wizerunek serca oraz efekt kątowy, dzięki któremu w zależności od kąta patrzenia możemy zobaczyć trzy ćwiczące postacie.

Piękny podarunek zrobi wrażenie na obdarowanej nim osobie. Idealny sposób, by wyrazić szczere życzenia zdrowia i pomyślności.


Jego g
łównym atutem jest ciekawa tematyka, finezyjny projekt oraz estetyka wykonania.

4 Dukaty Na Szczęście - Szczęście obowiązuje 365 dni w roku, 2009

4 Dukaty Na Szczęście

Mennica Polska wybiła "Dukat Na Szczęście". Niektórzy jednak twierdzą, że to zdrowie jest najważniejsze, dlatego w roku 2010 wybito "Dukat Na Zdrowie", który może być idealnym pomysłem na prezent.

Mennica Polska 
jest jedynym w Polsce producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Zajmuje się ona biciem medali i odznaczeń od ponad 240 lat. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody, w tym m.in. w 2006 roku „Nagrodę za najpiękniejszą monetę obiegową świata - 2 zł Expo 2005”.

Potencjał technologiczny Mennicy Polskiej pozwala na kreowanie produktów menniczych najwyższej jakości, ciesząc sie renomą i zaufaniem wielu pokoleń Klientów.

4 Dukaty Na Szczęście - Szczęście obowiązuje 365 dni w roku, 2009

Gdyby spytać przeciętnego człowieka, czy jest przesądny, zapewne odruchowo zaprzeczy. Mimo tego większość z nas od czasu do czasu rozgląda się za czterolistną koniczynką, a w portfelu nosi szczęśliwą monetę lub łuskę karpia.

Nie ma się czego wstydzić! Rozmaite amulety i talizmany towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. W wykopaliskach z czasów neolitycznych przedmioty, które miały przynieść posiadaczowi pomyślność, znajduje się niemal równie często, co narzędzia codziennego użytku.

Przez tysiąclecia zmieniły się tradycje, obyczaje czy wierzenia, ale wiara w magiczną moc przedmiotów trwa niemal niezmieniona. Podkowa, szczęśliwa moneta, łuska karpia, figurka słonia, pierścienie, piramidki, kamienie szlachetne, muszle, magiczne kule - takimi przedmiotami ludzie otaczają się i dzisiaj. Może i nie jesteśmy przesądni, ale… kto chciałby ryzykować.


O tym, że kominiarze przynoszą szczęście, wiedzą wszyscy. Ale nie każdy wie, że zawodowo zajmują się też mincerze, odkąd przygotowują specjalne dukaty na szczęście. Takie dukaty to talizman nowego typu. Bity jest w dwóch metalach od wieków kojarzonych z dobrymi wróżbami: w srebrze i złocie najwyższej próby: 999,9.

źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!