Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
20 rubli x 6, Kolekcja Żaglowce - 6 srebrnych monet + ETUI + WYSYŁKA GRATIS
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Narodowy Bank Republiki Białoruś
Stan zachowania:
I (menniczy)

Morskie opowieści... Kompletny zestaw sześciu srebrnych monet z kolekcji "Żaglowce", o tematyce marynistycznej, z ciekawym hologramem na awersie. Kolekcja umieszczona jest w drewnianej kasecie tematycznej.

Seria: "Żaglowce"
"Coins of the Sailing Ships Series"


Kraj: Republika Białoruś
Emitent: Narodowy Bank Białorusi
Producent: Mennica Polska S.A.
Stan zachowania monet: I (menniczy)
Nominał: 20 rubli
Srebro: Ag 925
Zdobienie: hologram
Stempel: BU
Średnica: 38,61 mm
Waga: 28,28 g
Nakład: 7.000 szt.
Rok emisji: 2008-2011 r.
Projektant:
Dobrochna Surajewska
W zestawie: 6 srebrnych monet w kapsułach ochronnych, 6 certyfikatów autentyczności Mennicy Polskiej, elegancka, drewniana kaseta tematyczna służąca do wyeksponowania całej kolekcji monet "Żaglowce"

Morze, żywioły, magia żeglarstwa oraz szlachetny kruszec - komplet 6 srebrnych monet z kolekcji "Żaglowce" umieszczonych w eleganckim, drewnianym etui.
  
Morskie opowieści o pięknych żaglowcach
stanowiących symbol podróży
i marzeń o wielkim świecie.

20 rubli, Żaglowce - Sailing Ships - USS Constitution, 2010

Srebrne monety kolekcjonerskie:
o urzekającej tematyce marynistycznej i imponującym projekcie.

Podczas bicia monet
z serii "Żaglowce" ("Coins of the Sailing Ships Series")wykorzystano najnowsze technologie - w tym bity, a nie naklejany HOLOGRAM z rysunkiem róży wiatrów. 

Inspiracją do stworzenia nowej serii monet kolekcjonerskich były morza, oceany i pływające po nich najsłynniejsze żaglowce świata.

Na monetach z tej cieszącej się popularnością serii zaprezentowane są najpiękniejsze i najbardziej znane żaglowce świata.

Atrakcyjny temat, sztuka w najlepszym wydaniu oraz gratka dla miłośników tematyki marynistycznej, historycznej i podróżniczej!

Odkryj morską przygodę dzięki niesamowitej serii srebrnych monet poświęconych znanym żaglowcom, takim jak:
Piękno tkwi w szczegółach, a te srebrne monety kolekcjonerskie z serii "Żaglowce" mają ich wiele, zachwycając ciekawym projektem i niebanalnym tematem:
20 rubli, Żaglowce - Sailing Ships - USS Constitution, 2010

Awers, który jest wspólny dla wszystkich monet z tej serii, przedstawia: herb Republiki Białoruś, nominał, hologram z rysunkiem róży wiatrów i znak menniczy Mennicy Polskiej.

Stworzony nową technologią hologram na awersie, który jest bity, a nie naklejany, jest taki sam dla wszystkich monet z serii. Dodatkową atrakcją jest to, że nazwy statków na monetach będą w rodzimych językach, czyli bander statków.

20 rubli, Żaglowce - Sailing Ships - USS Constitution, 2010

Dzięki ciekawej tematyce marynistycznej, oryginalnemu projektowi, nowoczesnej technologii i pięknemu kolekcjonerskiemu wykonaniu - te srebrne monety z pewnością będą godną ozdobą każdej poważnej kolekcji.

źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!