Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
10 $, Srebrna moneta lokacyjna Kookaburra 10 oz, 2011
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Australia
Stan zachowania: I (menniczy)

Srebro najwyższej próby - srebrna moneta bulionowa z serii, na której co roku uwieczniany jest jeden z symboli Australii - ptak kookaburra.

Seria: "Kookaburra"

Kraj:
Australia
Stan zachowania: menniczy
Nominał: $10 (10 dollars)
Srebro:
Ag 999 / 1000
Stempel: zwykły
Średnica:
75,60 mm
Waga: 311,347 g 
Rant: ząbkowany
Rok emisji: 2011 r.
W zestawie: srebrna moneta w kapsule ochronnej

Ikona Australii - ptak Kookaburra - największy na świecie przedstawiciel rodziny zimorodków uwieczniony na srebrze najwyższej próby.

Rarytas z bogatą, ponad 20-letnią historią, znajdujący uznanie wśród koneserów na całym świecie.


Ta moneta z pewnością zachwyci każdego, kto ceni sztukę numizmatyczną.

Kookaburra
Ptak Kookaburra

Odkryj wyjątkowe piękno kontynentu, jakim jest słynąca z zapierającej dech w piersiach fauny i flory Australia.

Niecierpliwie oczekiwana prawie na całym świecie srebrna moneta bulionowa Kookaburra z 2011 roku została właśnie ogłoszona przez renomowaną australijską mennicę Perth Mint!

Australijski program dotyczący metali szlachetnych, popularny wśród kolekcjonerów, jak też inwestorów, odnotował ogromny skok popytu tej serii i z pewnością ten wspaniały australijski prawny środek płatniczy będzie kontynuowany w latach kolejnych.

Srebro to szlachetny kruszec, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na wartości.

Eksperci są zdania, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Dlatego proponują także prywatnym inwestorom zainwestowanie części środków pieniężnych w metale szlachetne - złote i srebrne sztabki lokacyjne albo złote i srebrne monety bulionowe.

Srebrne monety lokacyjne to bezpieczna i atrakcyjna inwestycja w czasach kryzysu!

W ciągu ostatniego roku srebro znacząco zdrożało i ten trend utrzymuje się!

1 dolar, Kookaburra 1oz Silver Specimen, 2010

Kookaburra - motyw roku 2010

Od października 2005 roku popyt na srebrne monety wzrósł do niespotykanego dotąd poziomu, a trend ten jest tak samo silny w Australii. Podobnie jak poprzednie roczniki zostały szybko wyprzedane w mennicy, zapewne w roku 2011 duży popyt będzie także odnotowany na monety z tej popularnej serii, co wydaje się całkowicie uzasadnione - zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość tego wyjątkowego hołdu oddanego Kookaburze z Australii.

Zamieszkująca lasy eukaliptusowe kukabura chichotliwa wydaje charakterystyczne dźwięki, które podobne są do ludzkiego śmiechu. Dlatego też czasem ptak ten określany jest jako "australijski śmiejący się osioł" lub "zegarek buszmeński", gdyż wydaje on odgłosy zawsze o tej samej porze tuż przed świtem.

Kukabura jest cenionym w Australii ptakiem ze względu na to, że zjada m.in. jadowite węże. Ciekawostkę stanowi fakt, że kukabura Olly była jedną z oficjalnych maskotek XVII Letnich Igrzysk Olimpijskich, jakie odbyły się w Sydney w Australii w 2000 roku.

1 dolar, Srebrna moneta lokacyjna Kookaburra 1oz, 2010
Ikona Australii - Kookaburra - uwieczniona
na 20 dotychczas wyemitowanych monetach,
gdzie wizerunek
ptaka jest co roku inny
(zestaw z 2010 roku)

Popularna tematyka dotycząca zwierząt, mieniące się jakością, wyróżniające się szczegółowym i realistycznym wizerunkiem Kookaburry, srebrne monety wyglądają doskonale.

Srebrne monety bulionowe zostały zaprojektowane i wybite w uchodzącej za jedną z wiodących i najbardziej nowoczesnych mennic na świecie - australijskiej mennicy państwowej Perth Mint z ponad 100-letnią tradycją.

Monety inwestycyjne i sztabki lokacyjne z tej
renomowanej mennicy z gwarancją rządu Australii są honorowane na całym świecie. Złote i srebrne monety kolekcjonerskie z wielu serii tematycznych cieszą się z kolei powodzeniem i uznaniem kolekcjonerów.

Monety kolekcjonerskie najwyższej jakości, bite z 1 uncji trojańskiej srebra najwyższej próby Ag 999, o średnicy 45,60 mm, są prawnym środkiem płatniczym Australii!

Australia jako kojarzący się głównie z ptakiem kookaburrą i misiem koalą kraj - wprowadziła właśnie na rynek numizmatyczny srebrne monety bulionowe z ukazujących się od ponad 20 lat popularnych serii tematycznych - w nowej odsłonie na rok 2011.

Cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie monety lokacyjne przedstawiają charakterystyczne zwierzęta - ikony Australii: ptaka kookaburrę i sympatycznego misia koala.

Trzecia moneta z cenionej serii
"Chiński Kalendarz Księżycowy" uwiecznia sympatycznego ssaka, a zarazem symbol szczęścia - królika.

źródło: Perth Mint / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!