Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
30 $, Srebrna moneta lokacyjna Koala 1 kg, 2010
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Australia
Stan zachowania: I (menniczy)

Kilogram srebra najwyższej próby - s
rebrna moneta lokacyjna, na której została uwieczniona ikona Australii - sympatyczny miś koala.

Moneta dostępna zamówienie - dostawa 2 - 3 tygodnie.Seria: "Koala"

Kraj:
Australia
Stan zachowania: menniczy
Nominał: 30 $ (30 dollars)
Srebro:
Ag 999 / 1000
Stempel: zwykły
Średnica:
101 mm
Waga: 1000 gram - 1kg
Rant: ząbkowany
Rok emisji: 2010 r.

Produkt na zamówienie - dostawa 2 - 3 tygodnie

Ikona Australii - sympatyczny miś Koala - uwieczniony na kilogramie czystego srebra.

Rarytas z bogatą historią, znajdujący uznanie wśród koneserów numizmatyki.

1 dolar, Koala 1oz Silver Specimen, 2010

Poczciwy miś koala siedzi na gałęzi i spożywa swój ulubiony posiłek w postaci liści eukaliptusa. Ten urzekający wizerunek z pewnością zachwyci każdego, kto ceni sztukę numizmatyczną jako unikalne połączenie: mozolnej pracy projektanta, talentu mincerzy, wielu etapów precyzyjnej produkcji monety oraz szlachetnego kruszcu w postaci srebra najwyższej próby!

Odkryj wyjątkowe piękno kontynentu, jakim jest
słynąca z zapierającej dech w piersiach fauny i flory Australia. 

Niecierpliwie oczekiwana prawie na całym świecie srebrna moneta bulionowa Koala z 2010 roku została właśnie ogłoszona przez renomowaną australijską mennicę Perth Mint!

1 dolar, Srebrna moneta lokacyjna Koala 1oz, 2010

Australijski program dotyczący metali szlachetnych, popularny wśród kolekcjonerów, jak też inwestorów, odnotował ogromny skok popytu tej serii i z pewnością ten wspaniały australijski prawny środek płatniczy będzie kontynuowany w latach kolejnych.

Srebro to szlachetny kruszec, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na wartości. Eksperci są zdania, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Dlatego proponują także prywatnym inwestorom zainwestowanie części środków pieniężnych w metale szlachetne - złote i srebrne sztabki lokacyjne albo złote i srebrne monety bulionowe.

Srebrne monety lokacyjne to bezpieczna i atrakcyjna inwestycja w czasach kryzysu! W ciągu ostatniego roku srebro zdrożało bowiem aż o 58 %!

1 dolar, Koala 1oz Silver Specimen, 2010

Od października 2005 roku popyt na srebrne monety wzrósł do niespotykanego dotąd poziomu, a trend ten jest tak samo silny w Australii. Podobnie jak poprzednie roczniki zostały szybko wyprzedane w mennicy, zapewne w roku 2010 duży popyt będzie także odnotowany na monety z tej popularnej serii, co wydaje się całkowicie uzasadnione - zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość tego wyjątkowego hołdu oddanego koali z Australii.

Ten sympatyczny ssak spędzający większość swego życia na najwyższych gałęziach drzew eukaliptusowych - jako ginący gatunek od 1927 roku jest objęty całkowitą ochroną.

1 dolar, Koala 1oz Silver Specimen, 2010

Popularna tematyka dotycząca zwierząt, mieniące się jakością, wyróżniające się szczegółowym i realistycznym wizerunkiem misia Koala, srebrne monety wyglądają doskonale.

Srebrne monety bulionowe zostały zaprojektowane i wybite w uchodzącej za jedną z wiodących i najbardziej nowoczesnych mennic na świecie - australijskiej mennicy państwowej Perth Mint z ponad 100-letnią tradycją.

Monety inwestycyjne i sztabki lokacyjne z tej
renomowanej mennicy z gwarancją rządu Australii są honorowane na całym świecie. Złote i srebrne monety kolekcjonerskie z wielu serii tematycznych cieszą się powodzeniem i uznaniem wśród kolekcjonerów.

Monety kolekcjonerskie najwyższej jakości, bite ze srebra najwyższej próby Ag 999, o średnicy aż 101 mm, są prawnym środkiem płatniczym Australii!

Ten kojarzący się głównie z koalą i kookaburrą kraj wprowadził właśnie na rynek numizmatyczny srebrne monety bulionowe z ukazujących się od ponad 20 lat popularnych serii tematycznych w nowej odsłonie na rok 2010.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

Cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie monety lokacyjne przedstawiają charakterystyczne zwierzęta - ikony Australii: ptaka kookaburrę i sympatycznego misia koala. Trzecia moneta z cenionej serii
"Chiński Kalendarz Księżycowy" uwiecznia tygrysa - symbol odwagi i siły.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

źródło: Perth Mint

previous next contents

Valid HTML 4.0!