Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
1 dolar, Rok 1957 - pierwszy satelita - sputnik - moneta obrotowa, 2007
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Cook Islands
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Srebrna moneta kolekcjonerska - 1 spośród 5 z niesamowitej i jedynej na świecie serii monet obrotowych Orbit & Beyond.

 Kolekcja: Kosmos - Na Orbicie i Dalej

Emitent: Cook Islands
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 1 dolar (ang. 1 dollar)
Srebro: Ag 999
Techniki dodatkowe: tampodruk, moneta obrotowa
Stempel: lustrzany
Średnica: 38,74 mm
Waga: 31,135 g (1 oz - 1 uncja czystego srebra)
Wielkość emisji: 25.000 szt.
Rok emisji: 2007 r.
W zestawie: srebrna moneta kolekcjonerska w kapsule ochronnej, indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności (!), etui w kolorze srebrnym, o ciekawym kształcie elipsy, kartonowe etui ochronne z barwnym wizerunkiem kosmosu

Niesamowita moneta kolekcjonerska - 1 spośród 5 - z zamkniętej serii "Na Orbicie i Dalej", dokumentującej historię podboju Kosmosu przez człowieka.

Mennica Perth Mint zainicjowała wyścig o najbardziej ekscytujące monety ukazujące przestrzeń kosmiczną, jakiekolwiek widziano!

Srebrne monety z kolekcji Orbit and Beyond uwieczniają historyczne kamienie milowe w eksploracji kosmosu przez człowieka.

Zatrzymaj w swoich rękach na własność kawałek historii uwieczniony w szlachetnym kruszcu lub spraw w
spaniały prezent komuś wyjątkowemu!

Jest to 1 moneta kolekcjonerska z jedynej na świecie serii monet "Na Orbicie i Dalej" ("Orbit & Beyond") z obracającym się elementem monety!

W ramach tej ciekawej tematycznie serii srebrnych monet o wadze 1 uncji - dotychczas zostały wyemitowane następujące monety:

Moneta wybita przez renomowaną australijską mennicę Perth Mint jest wyrazem hołdu i upamiętnia osiągnięcia człowieka w zdobywaniu Kosmosu.

Pierwsza moneta z serii "Na Orbicie i Dalej" została wyemitowana dla uczczenia 50 rocznicy wystrzelenia SPUTNIKA na orbitę.

Srebrna moneta kolekcjonerska została wykonana przy zastosowaniu specjalnej techniki, w tym zapobiegającej ścieraniu się powłok monety.

Ciekawa tematycznie moneta posiada ruchomą obręcz, która ukazuje, jak Sputnik okrąża ziemię.

Ta unikalna technologia umożliwia obracanie monety wokół wizerunku kuli ziemskiej, nie powodując przy tym uszkodzeń samej monety, a co najważniejsze - z zachowaniem jej kolekcjonerskiego stanu!

Rewers monety przedstawia przebywającego w otwartej przestrzeni kosmicznej satelitę Sputnik, ukazanego nad kolorową kulą ziemską, otoczoną napisem "SPUTNIK 50 TH ANNIVERSARY 1957  - 2007".

W zestawie wraz ze srebrną monetą znajduje się indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności.

Dodatkową atrakcją, dodającą uroku tej wyjątkowej monecie - jest podkreślający tematykę monety tampodruk oraz oryginalne opakowanie w kolorze srebrnym, w kształcie elipsy.

Projektanci monet i mincerze z renomowanej australijskiej mennicy Perth Mint zawsze pamiętają o atutach dobrej monety kolekcjonerskiej.

Atuty
tej srebrnej monety są następujące: źródło: Perth Mint

previous next contents

Valid HTML 4.0!