Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
200 Euro, La Sagrada Familia - Antoni Gaudi, 2010
previous next contents

numizmatyka

Przepiękne dzieło wybitnego architekta Antoniego Gaudiego uwiecznione na kunsztownie wykonanej, złotej monecie o niezwykle niskim nakładzie 3.000 sztuk. La Sagrada Familia może być także w Twojej kolekcji, dlatego nie daj się wyprzedzić i już dziś zamów monetę.


Seria: "Europejskie dziedzictwo - Program Europa"

Kraj:
Hiszpania
Emitent: Centralny Bank Hiszpanii
Producent: Royal Spanish Mint
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 200 Euro
Złoto: Au 999
Stempel: lustrzany (proof)
Średnica: 30,00 mm
Waga: 13,50 g
Nakład: 3.000 szt.!
Data emisji: 26.02.2010 r.
W zestawie: złota moneta kolekcjonerska w kapsule ochronnej, eleganckie etui na monetę, indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności!

Królewska Mennica Hiszpanii postanowiła upamiętnić zarówno Antoniego Gaudiego (1852-1926) - genialnego katalońskiego architekta, a zarazem kunszt i piękno wznoszącej się nad Barceloną bazyliki La Sagrada Familia, wydając niskonakładowe monety wybite ze szlachetnych kruszców.

Moneta wykonana stemplem lustrzanym z czystego złota próby Au 999 liczy tylko 3000 sztuk nakładu, natomiast srebrna moneta próby Ag 925 wyemitowana została w ilości zaledwie 12 000 sztuk.

Ze względu na ogromne zainteresowanie tymi monetami nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale także na całym świecie, jesteśmy w stanie zaoferować jedynie kilkanaście sztuk tych przepięknych monet.

Sagrada Familia

La Sagrada Familia, czyli Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, to przepiękny secesyjny kościół, mający obecnie status bazyliki, zaprojektowany przez katalońskiego architekta Antoniego Gaudi. Budowę kościoła rozpoczęto w 1882 roku, a termin ukończenia prac przewiduje się na 2026 rok.

Gaudi Sagrada Familia

Świątynia mierzy obecnie 115 m i należy do najwyższych budowli sakralnych. Ostatecznie najwyższa wieża ma mierzyć 172 m, a tym samym stanie się najwyższym kościołem na świecie.

Budowla zachwyca nie tylko swoimi rozmiarami, ale także perfekcyjnie zaprojektowanymi i wykonanymi detalami, które przyciągają ogromną liczbę turystów zwiedzających stolicę Katalonii - Barcelonę.

previous next contents

Valid HTML 4.0!