Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Zestaw 20 srebrnych monet Kookaburra - kolekcja jubileuszowa
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Australia
Stan zachowania: I (menniczy)

Dwadzieścia uncji srebra najwyższej próby - 20 srebrnych, słynnych monet bulionowych z serii, na której od 1990, co roku uwieczniany jest jeden z symboli Australii - ptak kookaburra.

Srebrne monety lokacyjne
Seria: "Kookaburra"

Kraj:
Australia (x 20)
Stan zachowania: I (menniczy) (x 20)
Nominał: $1 (1 dollar) (x 20)
Srebro:
Ag 999 / 1000 (x 20)
Stempel: zwykły (x 20)
Średnica:
40,60 mm (x 20)
Waga: 31,103 g (1 oz - 1 uncja trojańska) (x 20)
Rant: ząbkowany (x 20)
Nakład: 10.000 szt.
Rok emisji zestawu: 2009 r.
W zestawie: 20 srebrnych monet Kookaburra w kapsułach ochronnych o łącznej wadze 20 uncji trojańskich srebra najwyższej próby, eleganckie etui, certyfikat autentyczności mennicy Perth Mint

Zestaw 20 srebrnych monet Kookaburra - kolekcja jubileuszowa
Ptak Kookaburra

Ikona Australii - ptak Kookaburra - największy na świecie przedstawiciel rodziny zimorodków - uwieczniony na 20 uncjach srebra najwyższej próby.

Rarytasy z bogatą, z ponad 20-letnią historią, znajdujące uznanie wśród koneserów na całym świecie.


Te monety z pewnością zachwycą każdego, kto ceni sztukę numizmatyczną, jak też jest wielbicielem fauny.

Kolekcja jubileuszowa - 20 srebrnych monet Kookabura (1990 - 2009):
Odkryj wyjątkowe piękno kontynentu, jakim jest słynąca z zapierającej dech w piersiach fauny i flory Australia.

Niecierpliwie oczekiwany prawie na całym świecie zestaw jubileuszowy 20 srebrnych monet bulionowych z wizerunkiem ptaka Kookaburra z lat 1990 - 2009 został właśnie ogłoszony przez renomowaną australijską mennicę Perth Mint!

Australijski program dotyczący metali szlachetnych, popularny wśród kolekcjonerów, jak też inwestorów, odnotował ogromny skok popytu tej serii i z pewnością ten wspaniały australijski prawny środek płatniczy będzie kontynuowany w latach kolejnych.

Srebro to szlachetny kruszec, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na wartości. Eksperci są zdania, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Dlatego proponują także prywatnym inwestorom zainwestowanie części środków pieniężnych w metale szlachetne - złote i srebrne sztabki lokacyjne albo złote i srebrne monety bulionowe.

Srebrne monety lokacyjne to bezpieczna i atrakcyjna inwestycja w czasach kryzysu! W ciągu ostatniego roku srebro zdrożało bowiem aż o 58 %!


1 dolar, Kookaburra 1oz Silver Specimen, 2010

Ikona Australii - Kookaburra - uwieczniona
na 21 dotychczas wyemitowanej monecie z 2010 roku,
gdzie wizerunek
ptaka jest co roku inny

Od października 2005 roku popyt na srebrne monety wzrósł do niespotykanego dotąd poziomu, a trend ten jest tak samo silny w Australii. Podobnie jak poprzednie roczniki zostały szybko wyprzedane w mennicy, zapewne w roku 2010 duży popyt będzie także odnotowany na monety z tej popularnej serii, co wydaje się całkowicie uzasadnione - zwłaszcza biorąc pod uwagę jakość tego wyjątkowego hołdu oddanego Kookaburze z Australii.

Zamieszkująca lasy eukaliptusowe kukabura chichotliwa wydaje charakterystyczne dźwięki, które podobne są do ludzkiego śmiechu. Dlatego też czasem ptak ten określany jest jako "australijski śmiejący się osioł" lub "zegarek buszmeński", gdyż wydaje on odgłosy zawsze o tej samej porze tuż przed świtem.

Kukabura jest cenionym w Australii ptakiem ze względu na to, że zjada m.in. jadowite węże. Ciekawostkę stanowi fakt, że kukabura Olly była jedną z oficjalnych maskotek XVII Letnich Igrzysk Olimpijskich, jakie odbyły się w Sydney w Australii w 2000 roku.

Popularna tematyka dotycząca zwierząt, mieniące się jakością, wyróżniające się szczegółowym i realistycznym wizerunkiem Kookaburry, srebrne monety wyglądają doskonale.

Srebrne monety bulionowe zostały zaprojektowane i wybite w uchodzącej za jedną z wiodących i najbardziej nowoczesnych mennic na świecie - australijskiej mennicy państwowej Perth Mint z ponad 100-letnią tradycją.

Monety inwestycyjne i sztabki lokacyjne z tej
renomowanej mennicy z gwarancją rządu Australii są honorowane na całym świecie. Złote i srebrne monety kolekcjonerskie z wielu serii tematycznych cieszą się z kolei powodzeniem i uznaniem kolekcjonerów.

Monety kolekcjonerskie najwyższej jakości, bite z 1 uncji trojańskiej srebra najwyższej próby Ag 999, o średnicy 45,60 mm, są prawnym środkiem płatniczym Australii!

Australia jako kojarzący się głównie z ptakiem kookaburrą i misiem koalą kraj - wprowadziła właśnie na rynek numizmatyczny srebrne monety bulionowe z ukazujących się od ponad 20 lat popularnych serii tematycznych - w nowej odsłonie na rok 2010.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

Cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie monety lokacyjne przedstawiają charakterystyczne zwierzęta - ikony Australii: ptaka kookaburrę i sympatycznego misia koala. Trzecia moneta z cenionej serii
"Chiński Kalendarz Księżycowy" uwiecznia tygrysa - symbol odwagi i siły.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

źródło: Perth Mint / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!