Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Srebrny Dukat Na Szczęście - Szczęście obowiązuje 365 dni w roku
previous next contents

numizmatyka

Nowość! - "Srebrny Dukat Na Szczęście" - talizman z biedronką siedmiokropką i czterolistną koniczyną na szczęście! Piękny i cenny podarunek w drewnianym etui zrobi wrażenie na obdarowanej nim osobie. Idealny sposób, by wyrazić szczere życzenia szczęścia i pomyślności.

Kolekcja: Numizmaty na szczęście

Stan zachowania:
I (menniczy)
Stop:
Ag 500
Stempel: lustrzany
Średnica: 32 mm
Waga: 15 g
Rok emisji:
2010 r.
Czas obowiązywania:
365 dni w roku
Nakład: otwarty - Szczęścia wystarczy dla wszystkich
W zestawie: numizmat w kapsule ochronnej, certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej, gustowne, drewniane etui  Mennicy Polskiej (na zdjęciu po prawej widoczna jest poprzednia wersja etui z granatowego materiału)

Nowość! - "Srebrny Dukat Na Szczęście" - talizman z biedronką siedmiokropką i czterolistną koniczyną na szczęście!

Piękny i cenny podarunek ze szlachetnego kruszcu zrobi wrażenie na obdarowanej nim osobie.


Idealny sposób, by wyrazić szczere życzenia szczęścia i pomyślności.

4 Dukaty Na Szczęście - Szczęście obowiązuje 365 dni w roku, 2009

Ukazały się nowe numizmaty Mennicy Polskiej - srebrny i złoty Dukat na Szczęście. Są to ekskluzywne wersje dotychczas emitowanego mosiężnego Dukata na Szczęście, cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na szczególną uwagę zasługuje złoty dukat wykonany ze złota inwestycyjnego Au 999,9. Każdy z nich - srebrny i złoty umieszczony jest w etui z dołączonym certyfikatem Mennicy Polskiej potwierdzającym autentyczność. Są to wartościowe numizmaty, które mogą stanowić doskonały prezent dla bliskiej osoby.

Dukat na szczęście wybiła Mennica Polska, która jest jedynym w Polsce producentem monet obiegowych i kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski. Zajmuje się ona biciem medali i odznaczeń od ponad 240 lat. Wielokrotnie otrzymywała prestiżowe nagrody, w tym m.in. w 2006 roku „Nagrodę za najpiękniejszą monetę obiegową świata - 2 zł Expo 2005”.

Potencjał technologiczny Mennicy Polskiej pozwala na kreowanie produktów menniczych najwyższej jakości, ciesząc się renomą i zaufaniem wielu pokoleń Klientów.

"Dukat Na Szczęście" to talizman z dwoma uniwersalnymi symbolami szczęścia. Jego głównym atutem jest ciekawa tematyka, finezyjny projekt oraz estetyka wykonania.

Na awersie dukata, oprócz napisu "DUKAT NA SZCZĘŚCIE", wybita jest wieczna, czterolistna koniczyna, po której spaceruje biedronka siedmiokropka, określana potocznie jako boża krówka. Biedronka z siedmioma kropkami - cyfrą, przynoszącą szczęście!Poniżej tego urzekającego wizerunku znajduje się napis:
SZCZĘŚCIE OBOWIĄZUJE 365 DNI W ROKU. Ciekawym elementem rewersu jest wizerunek prasy menniczej, wpisanej w symboliczny kontur granic Polski.


Amulet z biedronką i czterolistną koniczynką na szczęście! Szczęście w Nowym Roku 2009 i nie tylko!

Gdyby spytać przeciętnego człowieka, czy jest przesądny, zapewne odruchowo zaprzeczy. Mimo tego większość z nas od czasu do czasu rozgląda się za czterolistną koniczynką, a w portfelu nosi szczęśliwą monetę lub łuskę karpia.

Nie ma się czego wstydzić! Rozmaite amulety i talizmany towarzyszą ludzkości od zarania dziejów. W wykopaliskach z czasów neolitycznych przedmioty, które miały przynieść posiadaczowi pomyślność, znajduje się niemal równie często, co narzędzia codziennego użytku.

Przez tysiąclecia zmieniły się tradycje, obyczaje czy wierzenia, ale wiara w magiczną moc przedmiotów trwa niemal niezmieniona. Podkowa, szczęśliwa moneta, łuska karpia, figurka słonia, pierścienie, piramidki, kamienie szlachetne, muszle, magiczne kule - takimi przedmiotami ludzie otaczają się i dzisiaj. Może i nie jesteśmy przesądni, ale… kto chciałby ryzykować.


O tym, że kominiarze przynoszą szczęście, wiedzą wszyscy. Ale nie każdy wie, że zawodowo zajmują się też mincerze, odkąd przygotowują specjalne dukaty na szczęście. Takie dukaty to talizman nowego typu. Bity jest w dwóch metalach od wieków kojarzonych z dobrymi wróżbami: w srebrze i złocie najwyższej próby: 999,9.By wzmocnić jego działanie, na rewersie umieściliśmy wizerunek czterolistnej koniczynki. Kto z nas nie marzył w dzieciństwie, by koniczynkę znaleźć i zasuszyć na szczęście?
Według Księgi Rekordów Guinnessa, znaleziona koniczyna o największej liczbie listków liczyła ich osiemnaście. Szacuje się, że na około 10000 trójlistnych koniczynek przypada tylko jedna czterolistna.

Według tradycji każdy listek koniczyny coś symbolizuje. Pierwszy oznacza nadzieję, drugi wiarę, trzeci miłość, a czwarty szczęście.

Ale to nie wszystko! Na wszelki wypadek na listkach posadziliśmy jeszcze biedronkę. Oczywiście siedmiokropkę, bo magiczna liczba 7 także przynosi szczęście.
 Srebrny i złoty Dukat na szczęście powstał w oparciu o wersje mosiężną, która wybita kilka miesięcy temu cieszy się bardzo dużym, niesłabnącym zainteresowaniem. Tysiące osób włożyło go do portfela zamiast łuski karpia, czy innego talizmanu szczęścia.

Dukatem na szczęście nie zapłacisz , ale przecież szczęścia kupić się nie da, można go jedynie życzyć. Dlatego jest idealnym prezentem dla bliskiej osoby. Można go też wrzucić do fontanny i pomyśleć życzenie, ale któż chciałby się z nim rozstawać?

źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!