Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Zestaw "Królowie Futbolu" - Zbigniew BONIEK, 2009
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Centralny Bank Republiki Armenii
Stan zachowania: I (menniczy)

Okolicznościowa, limitowana edycja monety z serii „Królowie futbolu”- tylko 1000 sztuk z podpisem piłkarza. Zestaw kolekcjonerski złożony jest ze srebrnej monety oraz numizmatu z wizerunkiem znanego polskiego sportowca - Zbigniewa Bońka.

Zestaw "Królowie Futbolu" - Zbigniew Boniek, 2009

Moneta:
materiał:
Ag 925 (tampondruk)
średnica:
38,61 mm
nakład:
do 50 000 szt.
emitent:
Centralny Bank Armenii

Numizmat:
materiał: mosiądz pozłacany
średnica: 27 mm
nakład: 1000 szt.
emitent: Mennica Polska

 
Okolicznościowa, limitowana edycja srebrnej monety z serii „Królowie futbolu”- tylko 1000 sztuk z podpisem piłkarza - Zbigniewa Bońka.

Zestaw kolekcjonerski złożony jest z monety oraz numizmatu z wizerunkiem Zbigniewa Bońka, umieszczonych w estetycznym i funkcjonalnym blistrze, który można wyeksponować w ciekawy sposób poprzez postawienie lub powieszenie.

Certyfikat autentyczności
Zaświadcza się, że Mennica Polska wybiła limitowany, ekskluzywny zestaw kolekcjonerski, składający się z monety "Zbigniew Boniek" z serii "Królowie Futbolu" i numizmatu wybitego z okazji wprowadzenia do obiegu monety i wizyty Zbigniewa Bońka w Mennicy. Poza wizerunkiem Zbigniewa Bońka, warto zwrócić uwagę na drugą stronę numizmatu - nową stronę Mennicy Polskiej. Kiedyś była to znana czwórpolówka, a teraz ciekawa kompozycja z balansierką, orłem i koroną.

W dniu 14 maja 2009 roku ukazała się kolejna moneta z serii „Królowie futbolu”. Na monecie przedstawiony został jeden z najpopularniejszych polskich piłkarzy - Zbigniew Boniek.

W dniu emisji monety odbyła się uroczysta konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Bońka, na której miała miejsce oficjalna premiera nowej monety. Z tej okazji Mennica Polska S.A. przygotowała limitowaną edycję monety wraz okolicznościowym numizmatem.

Limitowany zestaw (1000 kompletów) składa się z monety, numizmatu oraz certyfikatu z podpisem piłkarza.

Jeśli zbierasz monety kolekcjonerskie lub kolekcjonujesz autografy albo gadżety piłkarskie - w sklepie www. numizmatyczny.pl dostępny jest także:
Złoty komplet w etui - Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej Niemcy 2006 z autografem piłkarza

W skład kompletu wchodzą cztery monety w I stanie zachowania, które umieszczone są w eleganckim, drewnianym etui produkcji polskiej, wykończonym wysokiej jakości materiałem. W zestawie znajduje się wybrany przez kupującego autograf zdobyty podczas Mistrzostw w 2006 roku, czyli podpis jednego z reprezentantów Polski w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Niemcy 2006.
Do wyboru pozostało 18 podpisów zawodników. Autografy złożone przez piłkarzy są ich autentycznymi podpisami, nie są to kserokopie podpisów piłkarzy, stąd wartość kolekcjonerska poszczególnych zestawów znacząco zyskuje na jakości i ich wartości sentymentalnej!

Zestaw ten, jak też zestaw kolekcjonerski poświęcony Zbigniewowi Bońkowi, stanowi fantastyczny pomysł na niesztampowy prezent dla fana futbolu, łowcy autografów, czy numizmatyka! Przekonaj się i spraw radość sobie lub bliskiej Ci osobie!


źródło: Mennica Polska

previous next contents

Valid HTML 4.0!