Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Kolekcja Starożytne Cuda Świata - Kolos Rodyjski
previous next contents

numizmatyka

Nowość! Srebrna kolekcja 7 numizmatów uwieczniająca antyczne dzieła sztuki i architektury, do których należą: Piramida Cheopsa, Kolos Rodyjski, Latarnia morska na Faros, Wiszące ogrody Semiramidy, Posąg Zeusa w Olimpii, Świątynia Artemidy w Efezie oraz Mauzoleum w Halikarnasie.

Kolekcja: Starożytne Cuda Świata

Srebro: Ag 925
Techniki dodatkowe: oksydowanie
Stempel: zwykły
Średnica: 32,00 mm
Waga: 14,14 g
Wielkość emisji: 18.800 szt.
Rok emisji: 2009 r.
Projektant: Tadeusz Tchórzewski

KOLEKCJA STAROŻYTNE CUDA ŚWIATA - PRAWDZIWA GRATKA DLA KOLEKCJONERÓW I PODRÓŻNIKÓW!  

Numizmatyczna podróż w czasie, pozwalająca poznać siedem cudów świata - wspaniałe dzieła sztuki i architektury, które zachwycały już w czasach antycznych.

Na siedmiu oksydowanych numizmatach zostaną uwiecznione wyjątkowe zabytki światowej sławy - niezwykłe budowle i dzieła sztuki antycznego świata:

Numizmatyka to nie tylko sztuka,

ale także prawdziwa nauka!


Kolos Rodyjski - olbrzymi posąg boga Heliosa stojący u wejścia do portu na Rodos.

Powstał ok. 280 r. p.n.e. jako wyraz wdzięczności za ocalenie po najeździe greckiej floty. Wykonany z brązu i metalu, miał ok. 32-36 m wysokości i ważył ok. 70 ton.

Prawdopodobnie była to postać stojącego mężczyzny z promienistą koroną dookoła głowy i pochodnią w dłoni, którą zapalano - służył więc jako latarnia morska.

Podczas trzęsienia ziemi w 226 r. p.n.e. runął złamany w kolanach (stąd powiedzenie „kolos na glinianych nogach”). Około 653 r. n.e. sprzedali go na złom Arabowie.

previous next contents

Valid HTML 4.0!