Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
20 Dobrych Dukatów - Dukat Unicefu
previous next contents

numizmatyka

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kampanii UNICEF. Kupując "Dobre Dukaty", kolekcjonerzy mogą wspomóc dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata. Dukaty są bowiem częścią ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Reszta w Twoich rękach". Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na szczytny cel - na rzecz UNICEFU.

Kolekcja: Dobre Dukaty Unicefu

Stan zachowania:
I (menniczy)
Nominał: 20 Dobrych Dukatów
Emitent: Polski Komitet Narodowy Unicef
Producent: Mennica Polska S.A.
Stop: Ag 500
Średnica: 32 mm
Waga:
8 g
Data emisji: 17.11.2009 r.
Projektant: Urszula Walerzak
W zestawie: srebrny numizmat w kapsule ochronnej, w estetycznym, zamszowym etui koloru granatowego, certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Pomóż UNICEF, kupując "Dobre Dukaty"

20 Dobrych Dukatów - Dukat Unicefu Kampania Wszystko w Twoich Rękach www.numizmatyczny.pl


Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Kampanii UNICEF „Reszta w Twoich rękach”, z której dochody zostaną w całości przekazane na rzecz UNICEF.

Nasza firma wspiera Unicef i Mennicę Polską, które prowadzą akcję charytatywną „Reszta w Twoich rękach”.

20 Dobrych Dukatów - Dukat Unicefu Kampania Wszystko w Twoich Rękach www.numizmatyczny.pl

Kampanię wspierają także aktorzy - Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF - Magdalena Różczka i Artur Żmijewski.

Mamy nadzieję, iż okażą Państwo serce i zechcą podzielić się swoim szczęściem z potrzebującymi. Prowadzona przez nas sprzedaż odbywa się na zasadach niekomercyjnych, gdyż cały zysk ze sprzedaży Dobrych Dukatów zasili konto UNICEF.

Proponujemy Państwu także dodatkowe wsparcie tej inicjatywy poprzez możliwość zadeklarowania wyższej kwoty za numizmat, niż prezentowana w sklepie.

Pasjonaci numizmatyki i ludzie o dobrych sercach mogą bowiem wesprzeć UNICEF, przyczyniając się do pomocy potrzebującym dzieciom, nie zapominając jednocześnie o swoim hobby. Kupując "Dobre dukaty", kolekcjonerzy mogą bowiem wspomóc dzieci w najbiedniejszych zakątkach świata.

Rozpoczęła się pierwsza odsłona ogólnopolskiej akcji charytatywnej UNICEF i Mennicy Polskiej "Reszta w Twoich rękach". Do sprzedaży trafiły wyjątkowe srebrne i złote „Dobre Dukaty”, które łączą w sobie wartość kolekcjonerską oraz możliwość pomocy dzieciom. Przygotowane zostały przez najlepszych projektantów i mincerzy Mennicy Polskiej - cieszącej się renomą firmy o królewskich korzeniach i zaufaniem kilku pokoleń klientów.

Dołączając do grona firm wspierających Kampanię „Reszta w Twoich rękach”, także Państwo lub Państwa firma może wspomóc UNICEF, wzmacniając jednocześnie swój wizerunek na rynku, wśród klientów, partnerów biznesowych oraz pracowników.


Srebrne oraz złote „Dobre Dukaty” to innowacyjny i wyjątkowy produkt, łączący w sobie wartość kolekcjonerską oraz pomoc niesioną potrzebującym dzieciom. Dukaty są bowiem częścią ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Reszta w Twoich rękach".

Akcja promocyjna upominku – cegiełki jest skierowana przede wszystkim do firm, które wybierając ten nietypowy prezent, chcą budować swój wizerunek firmy wrażliwej i odpowiedzialnej społecznie. „Dobre Dukaty” mogą być także nabywane przez osoby indywidualne i mają szansę stać się w świadomości społecznej oraz środowisku biznesowym dowodem wrażliwości oraz chęci zaangażowania na rzecz pomocy dzieciom.

„Dobre Dukaty” wykonane ze złota i srebra, mogą być zachowane przez firmę lub mogą stanowić formę nagrody lub upominku dla pracowników, partnerów biznesowych, czy klientów. Ze względu na swoje właściwości kolekcjonerskie, srebrne i złote „Dobre Dukaty” to jednocześnie forma lokaty kapitału.

„Mamy nadzieję, że „Dobry Dukat” UNICEF stanie się w świadomości społecznej oraz środowisku biznesowym symbolem wrażliwości oraz chęci zaangażowania na rzecz pomocy dzieciom w krajach rozwijających się” mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Wśród dukatów wyemitowanych przez Polski Komitet Narodowy UNICEF znajdują się następujące dukaty:
20 Dobrych Dukatów - Dukat Unicefu Kampania Wszystko w Twoich Rękach www.numizmatyczny.pl

Dochód ze sprzedaży tych wyjątkowych numizmatów zasili UNICEF (ang. United Nations International Children’s Emergency Fund, od 1953 United Nations Children’s Fund, polska nazwa - Fundusz Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci). Głównym celem UNICEF jest pomoc dzieciom w zakresie wyżywienia, ochrony zdrowia, ochrony przed przemocą i wykorzystywaniem oraz edukacji.

Zapewne niewiele osób wie, że UNICEF jako organizacja będąca częścią systemu ONZ o globalnym zakresie działania powstała z inicjatywy Polaka - dr Ludwika Rajchmana 11 grudnia 1946 w wyniku uchwały Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych.

Każdego dnia 25 000 dzieci umiera z powodu chorób, którym możemy zapobiec!

Mamy nadzieję, że dzięki współpracy z Państwem damy szansę dziesiątkom tysięcy dzieci rozwój i naukę w lepszych warunkach, bez głodu, chorób i śmierci.

źródło: UNICEF / Mennica Polska

previous next contents

Valid HTML 4.0!