Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
1 dolar, Odkryj Australię - Dreaming - King Brown Snake (Wąż mulga) - srebro (1 oz), 2009
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Australia
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Srebrna moneta wchodząca w skład rocznikowego zestawu pięciu srebrnych monet kolekcjonerskich z serii "Dreaming", czyli "Widząc we śnie". Monety z emitowanej w latach 2009 - 2011 serii uwieczniającej zwierzęta występujące w Australii wybite zostały w srebrze, złocie oraz platynie wysokiej próby.

Kolekcja: "Discover Australia - Dreaming"

Emitent: Australia
Producent: Mennica Perth Mint - Australia
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 1 dolar (ang.1 dollar - 1 AUD)
Srebro: Ag 999
Stempel: lustrzany
Techniki dodatkowe: tampodruk
Średnica: 40,60 mm
Waga: 31,135 g (1 uncja czystego srebra)
Wielkość emisji: 10.000 szt. !
Rok emisji: 2009 r.

Srebrna moneta kolekcjonerska wchodząca w skład zestawu rocznikowego z 2009 roku z ciekawej serii monet z tampodrukiem "Discover Australia - Dreaming".

Z cyklu "Odkryj Australię" w roku 2009 zostały wyemitowane pierwsze monety z serii "Dreaming", czyli "Widząc we śnie". Seria ta emitowana będzie przez trzy lata - w latach 2009 - 2011. Na monetach kolekcjonerskich zostaną uwiecznione wizerunki zwierząt występujących na terenie Australii. Monety zaprojektowane przez Darryl Bellotti wybite zostały w srebrze, złocie oraz platynie wysokiej próby.

"Discover Australia - Dreaming" to nowa seria 15 monet kolekcjonerskich z Australii, jakie będą bite przez australijską mennicę Perth Mint. Seria jest częścią jednej z najpopularniejszych serii monet w Perth Mint, zwanej "Discover Australia". Do tej pory ukazały się:
Seria „Dreaming” przedstawiać będzie 15 australijskich zwierzaków. Została zaprojektowana przez artystę Darryl Bellotti, a inspiracją stał się styl malowideł naskalnych Aborygenów. Seria „Dreaming” stanowi zatem nawiązanie do mitologii i wierzeń Aborygenów.

W skład kolekcjonerskiego zestawu pięciu monet z 2009 roku z serii "Discover Australia - Dreaming" wchodzą:
Monety są w I, czyli menniczym stanie zachowania, zapakowane w oryginalnie, mennicze etui wraz z certyfikatem autentyczności.

previous next contents

Valid HTML 4.0!