Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Kolekcja Andegaweni i Jagiellonowie - Ludwik Węgierski (1370-1382)
previous next contents

numizmatyka

Nowość - 1 spośród 7 z ekskluzywnej serii srebrnych numizmatów platerowanych złotem, na których zostaną uwiecznieni królowie z dynastii Andegawenów i Jagiellonów: Ludwik Węgierski, Jadwiga, Władysław Jagiełło, Kazimierz Jagiellończyk, Aleksander Jagiellończyk, Zygmunt Stary i Zygmunt August.Kolekcja: Andegaweni i Jagiellonowie

Stan zachowania:
I (menniczy)
Srebro
: Ag 925
Techniki dodatkowe: platerowanie złotem
Stempel: lustrzany
Średnica: 32,00 mm
Waga: 14,14 g
Wielkość emisji: 12.000 szt.
Projektant: Beata Wątróbska-Frindt
Rok emisji: 2010 r.
W zestawie: srebrny numizmat platerowany złotem, umieszczony w kapsule ochronnej, certyfikat autentyczności Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.

Numizmatyka to nie tylko sztuka, ale także prawdziwa nauka!
Ludwik Wegierski www.numizmatyczny.pl
Ludwik Węgierski - obraz Jana Matejki

Nowość Mennicy Polskiej - Kolekcja Andegaweni i Jagiellonowie - Ludwik Węgierski (1370-1382):
Na 6 srebrnych numizmatach platerowanych złotem zostaną kolejno uwiecznieni:
Kolekcja Andegaweni i Jagiellonowie

Długo oczekiwana kolekcja!

Srebrne, platerowane złotem numizmaty, prezentujące wybranych władców z dynastii panujących w naszym kraju - Andegawenów i Jagiellonów.

Wyjątkowa i zachwycająca kontynuacja Kolekcji Królewskiej!

Kolekcję otwiera numizmat z wizerunkiem pierwszego z Andegawenów na polskim tronie - LUDWIKA WĘGIERSKIEGO, drugi prezentuje jego córkę JADWIGĘ, kolejne Jagiellonów: WŁADYSŁAWA JAGIEŁŁĘ, KAZIMIERZA JAGIELLOŃCZYKA, ALEKSANDRA, ZYGMUNTA STAREGO i ZYGMUNTA AUGUSTA.

Nakład kolekcji jest ściśle limitowany i o 40% niższy od nakładu cieszącej się ogromnym zainteresowaniem Kolekcji Królewskiej.

Gwarancja autentyczności oraz najwyższa jakość wykonania numizmatów przez najlepszych mincerzy w Polsce poświadczona jest certyfikatem. Certyfikat wyprodukowano w Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A. Posiada on wysokiej klasy zabezpieczenia, chroniące przed fałszerstwami.

previous next contents

Valid HTML 4.0!