Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata - Eastern Brown Snake, 2010
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Tuvalu
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Australijski Brown Snake - srebrna moneta kolekcjonerska z tampodrukiem - piąta z topowej serii "Deadly & Dangerous".

Seria: "Niebezpieczne zwierzęta świata"
"Deadly & Dangerous" series


Kraj:
Tuvalu
Producent: Mennica Perth Mint
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 1 dolar (1 Dollar)
Srebro: Ag 999
Techniki dodatkowe: tampodruk

Stempel: lustrzany
Średnica:
40,60 mm
Waga: 31,1 g (1 uncja)
Nakład:
5.000 szt.
Data emisji: 25.05.2010 r.
W zestawie: srebrna moneta kolekcjonerska w kapsule ochronnej, stylowe drewniane etui, kartonowe opakowanie z barwnym wizerunkiem, indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności !

Srebrna moneta kolekcjonerska z dodającym uroku kolorowym tampodrukiem - piąta z topowej serii Deadly & Dangerous (Niebezpieczne zwierzęta świata), na której został uwieczniony Australia's Brown Snake, czyli Australijski Wąż Brązowy.

1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata - Australia's Brown Snake, 2010

1) Piękna moneta wykonana z czystego srebra, 2) rzadki temat, 3)
ciekawy i niecodzienny motyw, 4) niski nakład, 5) efektowne opakowanie - to cechy dobrej monety kolekcjonerskiej, o których zawsze pamiętają w mennicy Perth Mint w Australii.

Moneta wraz z indywidualnie numerowanym certyfikatem autentyczności jest zapakowana w gustowne, drewniane etui oraz pudełko z napisem "DANGER" ("NIEBEZPIECZEŃSTWO").

1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata - Australia's Brown Snake, 2010

Twarzą w twarz ze śmiertelnie niebezpiecznym wężem Eastern Brown Snake! Wspaniałe uzupełnienie jednej z najgorętszych serii z Australii, ostatnie wydanie z serii Australian Deadly & Dangerous zostało właśnie zaprezentowane!

Jak zwykle doskonale i bezkonkurencyjnie ukazany wizerunek węża przez renomowaną mennicę Perth Mint dzięki technice bicia w pełnym kolorze. Nowa moneta kolekcjonerska stanowiąca legalny środek płatniczy to żywy złożony jednej z najbardziej śmiertelnych istot na świecie - Eastern Brown Snake.

Szybki i agresywny Eastern Brown Snake jest śmiertelnie niebezpieczny z uwagi na bardzo trujący jad. Wyjątkowo niebezpieczny jad uważany jest za najbardziej toksyczny spośród wszystkich gatunków węży na świecie!

Ugryzienie przez węża z tego gatunku, nawet przez małego osobnika Eastern Brown Snake może potencjalnie dostarczyć jadu do zabicia aż 20 dorosłych.

Agresja tego śmiertelnie niebezpiecznego gada została doskonale uwieczniona na dużej, srebrnej monecie o średnicy 40,6 mm wybitej z 1 uncji czystego srebra 0,999 Proof, która z pewnością stanie się hitem wśród kolekcjonerów podobnie jak poprzednie monety z tej serii, które zostały oficjalnie wyprzedane:
  • Pająk (Red-back Spider), Rekin Biały (Great White Shark), Ośmiornica (Blue Ringed Octopus) i Krokodyl Słonowodny (Saltwater Crocodile)!
1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata - Australia's Brown Snake, 2010
Krokodyl Słonowodny został uwieczniony
na 4 monecie z serii "Niebezpieczne zwierzęta świata"

W roku 1899 powstała mennica w Perth, która przez ten okres osiągnęła najwyższy poziom technologiczny i uzyskała światową renomę. Niskie nakłady, ciekawa i różnorodna tematyka monet, ścisłe przestrzeganie reżimu produkcyjnego oraz kontrola techniczna sprawiają, że australijskie monety są uważane za jedne z najbardziej atrakcyjnych na świecie.

Cieszą się one bowiem olbrzymim powodzeniem wśród inwestorów i kolekcjonerów na wszystkich kontynentach.

Każda moneta z kolekcji "Deadly & Dangerous" to jedna uncja srebra najwyższej próby. Wszystkie
monety zostały wybite w najwyższej jakości menniczej - dodającym blasku stemplem lustrzanym (proof).

Na każdej z nich ukazane są kolorowe motywy naniesione nowoczesną technologią tampodruku. Podkreślają one urok uwiecznionych na monetach niebezpiecznych przedstawicieli fauny australijskiej.


Podkreślić należy, że ponad 80% ssaków, gadów, ryb i ptaków żyjących w Australii to endemity, co oznacza to, iż nie występują one nigdzie indziej na świecie.


Srebrne monety z kolekcji
"Deadly & Dangerous" również są niepowtarzalne w swym rodzaju, gdyż tylko 5 000 kolekcjonerów na całym świecie będzie się mogło pochwalić tą unikalną kolekcją.  
  • Srebrna moneta kolekcjonerska - 5 w kolejności po popularnych monetach: Pająk (Red-back Spider), Rekin Biały (Great White Shark), Ośmiornica (Blue Ringed Octopus) i Krokodyl Słonowodny (Saltwater Crocodile) - wchodzi w skład topowej serii monet "Niebezpieczne zwierzęta świata".
  • Modna tematyka dotycząca zwierząt.
  • Poprzednie monety z serii zostały oficjalnie wyprzedane w mennicy, a ich wartość na rynku numizmatycznym gwałtownie wzrosła.
  • Moneta wybita z 1 uncji czystego srebra Ag próby 999 stemplem lustrzanym proof!
  • Barwiony kolorową metodą tampodruku rewers, który mrozi krew w żyłach poprzez kolorowy, jak też bardzo wierny wizerunek Brown Snake.
  • Moneta posiada status prawnego środka płatniczego. Została wyemitowana w 2010 roku jako prawny środek płatniczy Tuvalu. Na awersie monety widnieje wizerunek Queen Elizabeth II.
  • Elegancka kaseta prezentacyjna z drewna, która dodatkowo przechowywana jest w ilustrowanym etui.
  • Niezwykle ograniczona wielkość emisji, licząca 5.000 sztuk, o czym zaświadcza dołączony indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności!
  • Wizerunki cieszących się dużą popularnością wśród kolekcjonerów 4 monet o ciekawych i przyciągających uwagę projektach prezentujemy poniżej:
 
1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata www.numizmatyczny.pl Monety i akcesoria numizmatyczne 1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata www.numizmatyczny.pl Monety i akcesoria numizmatyczne
 1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata www.numizmatyczny.pl Monety i akcesoria numizmatyczne 1 dolar, Niebezpieczne zwierzęta świata www.numizmatyczny.pl Monety i akcesoria numizmatyczne 

źródło: Mennica Perth Mint / Wikipedia / dearpets.com

previous next contents

Valid HTML 4.0!