Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
1 dolar, Srebrna moneta z tampodrukiem - Rok Tygrysa 1oz, 2010
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Australia
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Tygrys stanowiący symbol siły i odwagi uwieczniony na 1 uncji srebra najwyższej próby z serii "Lunar Series" .

Seria: Kalendarz Księżycowy

Kraj:
Australia
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: $1 (1 dollar)
Srebro:
Ag 999 / 1000
Stempel: zwykły
Średnica:
45,60 mm
Grubość:
4,00 mm
Waga: 31,135 g (1 oz - 1 uncja trojańska)
Rok emisji: 2010 r.

Rarytas z bogatą historią, znajdujący uznanie koneserów na całym świecie.

Tygrys - symbol odwagi i siły uwieczniony został na uncji srebra najwyższej próby z barwnym wizerunkiem tego majestatycznego zwierzęcia!Popularna tematyka dotycząca zwierząt w 2010 roku, czyli Roku Tygrysa w kalendarzowym chińskim roku księżycowym została przedstawiona na szlachetnym kruszcu - srebrnej monecie lokacyjnej z tampodrukiem z serii "Kalendarz Księżycowy".

Ten okaz z pewnością zachwyci każdego, kto ceni sztukę numizmatyczną.

Tygrys uwieczniony na srebrnej monecie o wyjątkowych walorach artystycznych to symbol spełnienia nadziei i szczęścia w Nowym Roku w tradycji księżycowego roku tygrysa.

To także ciekawy pomysł na nietuzinkowy prezent dla bliskiej Ci osoby albo osobisty symbol pomyślności
!

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010
Perth Mint: 2010 $1 Lunar Tiger 1oz Silver Specimen

Mieniące się jakością, wyróżniające się szczegółowym i realistycznym wizerunkiem tego majestatycznego zwierzęcia srebrne monety wyglądają doskonale.

Odkryj wyjątkowe piękno kontynentu, jakim jest Australia słynąca z zapierającej dech w piersiach fauny i flory!

Srebrne monety bulionowe zostały zaprojektowane i wybite w uchodzącej za jedną z wiodących i najbardziej nowoczesnych mennic na świecie - australijskiej mennicy państwowej
Perth Mint z ponad 100-letnią tradycją.Monety inwestycyjne i sztabki lokacyjne z tej
renomowanej mennicy z gwarancją rządu Australii są honorowane na całym świecie. Złote i srebrne monety kolekcjonerskie z wielu serii tematycznych cieszą się z kolei powodzeniem i uznaniem kolekcjonerów.

Srebro - w praktyce jako lokata na każdą kieszeń, to szlachetny kruszec, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na wartości.

Eksperci są zdania, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Dlatego proponują także prywatnym inwestorom zainwestowanie części środków pieniężnych w metale szlachetne - złote i srebrne sztabki lokacyjne albo złote i srebrne monety bulionowe.

Srebrne monety lokacyjne to bezpieczna i atrakcyjna inwestycja w czasach kryzysu! W ciągu ostatniego roku srebro zdrożało bowiem aż o 58 %!Te srebrne monety kolekcjonerskie najwyższej jakości bite z 1 uncji trojańskiej srebra najwyższej próby Ag 999, o średnicy 45,60 mm, są prawnym środkiem płatniczym Australii!

Australia jako kojarzący się głównie z kookaburrą i misiem koalą kraj - wprowadziła na rynek numizmatyczny srebrne monety bulionowe z ukazujących się od ponad 20 lat popularnych serii tematycznych w nowej odsłonie na rok 2010.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

Cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie monety lokacyjne przedstawiają charakterystyczne zwierzęta - ikony Australii: ptaka kookaburrę i sympatycznego misia koala.

Trzecia moneta z cenionej serii
"Kalendarz Księżycowy" uwiecznia tygrysa - symbol odwagi i siły.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

Zgodnie z zodiakiem chińskim - cyklicznie - co 12 lat - dany rok poświęcony jest innemu zwierzęciu:
  • 1997 - rok bawoła, 1998 - rok tygrysa, 1999 - rok królika, 2000 - rok smoka, 2001 - rok węża, 2002 - rok konia, 2003 - rok kozy, 2004 - rok małpy, 2005 - rok koguta, 2006 - rok psa, 2007 - rok świni, 2008 - rok szczura, 2009 - rok bawoła.
Rok 2010 określany jest - jako rok tygrysa, zaś kolejny rok 2011 - jako rok królika.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010
Według mitologii starożytnych Chin, pod na pozór spokojną na zewnątrz osobowością osób urodzonych w Roku Tygrysa, leży odwaga i konkurencyjna osobowość, co czyni je naturalnymi liderami.

Osoby, które urodziły się w znaku Tygrysa są lubiani.

Postrzega się je jako uroczych, czułych i namiętnych. Przygotowani do podejmowania ryzyka, pozostają optymistyczni, wiedząc, że będą zawsze „lądować na własnych nogach”. Jednak przede wszystkim - tygrys jest symbolem siły i odwagi.

Znane osoby urodzone w Roku Tygrysa to: Jej Wysokość Królowa Elżbieta II (1926), Dwight D. Eisenhower (1890), Sir Richard Branson (1950) i Steve Irwin (1962).


Chiński Kalendarz Księżycowy

Najstarsze chronologicznie zapisy dotyczące historii starożytnego chińskiego kalendarza księżycowego sięgają ponad 2600 lat przed naszą erą. Wówczas na podstawie wyglądu księżyca w 12-letnim cyklu księżycowym kojarzono każdy rok z poszczególnym zwierzęciem.

Tradycyjnie, pierwszym rokiem księżycowym cyklu "rządzą" myszy. Według legendy, kolejność zwierząt w astrologii chińskiej została określona w wyniku ich wyścigu przez rzekę. Myszka ukryła się na plecach nieświadomego tego faktu pędzącego wołu, skacząc i zwyciężając w ostatniej sekundzie. Tygrys, królik, smok, wąż, koń, koza, małpa, kogut, pies i świnia były na suchym lądzie dopiero następne po bystrej i szybkiej myszy oraz zdumionym wole.


Według chińskiej kultury każde zwierzę ma wpływ na osobowość ludzi urodzonych pod "rządami" danego zwierzęcia.

Lunar years of the Tiger, czyli Rok Tygrysa obejmuje okres od 14 lutego 2010 roku do 2 lutego 2011 roku. Jesteś "Tygrysem", jeśli urodziłeś się w roku 1914, 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998 lub 2010.

źródło: Perth Mint / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!