Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Talary Polski Królewskiej - August II Mocny - 1702 - replika talara
previous next contents

numizmatyka


Srebro: Ag 925
Średnica: 40 mm
Waga: 28 g
Producent: Mennica Słowacji - Kremnica
Nakład: 1.000 szt. (numerowane)

Kolekcja talarów Polski Królewskiej to seria 24 replik. Pozwoli ona kolekcjonerom lepiej poznać i na co dzień obcować z najpiękniejszymi monetami naszych królów. Oryginalne monety należą do najrzadszych i bardzo drogich. Można śmiało powiedzieć, że jako kolekcje występują one wyłącznie w zbiorach muzealnych.

Kopie pokazują stan idealny monet, nie ma tu stopnia zużycia, błędów technologicznych, wszystkie wyprodukowano w tych samych warunkach. Daje to komfortowe warunki do studiowania przekazu historycznego, ale skutecznie odróżnia od oryginałów i nie dopuszcza próby fałszerstw.

Na talarach widzimy galerię portretów królewskich we wszystkich konwencjach stylowych tego okresu. Przedstawione repliki reprezentują większość historycznych mennic. Seria rozpoczyna się od toruńskiego medalu - talara ostatnich Jagiellonów, a kończy talarem Poniatowskiego z 1795 roku. Wysoką jakość kopii gwarantuje mennica w Kremnicy, mennica z 700 letnią tradycją.

Talary emitowane są co 2 miesiące. Do przechowywania kolekcji służy specjalny segregator (dostępny z drugą kopią talara) z kartami katalogowymi (karta z opisem, portretem władcy i numerowanym certyfikatem), kieszonkami i przekładkami z poddrukiem planowanej emisji.

previous next contents

Valid HTML 4.0!