Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
10 dollars, Ginące gatunki - Niedźwiedź polarny (Polar Bear - Canada), 2004
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Republika Liberii
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Moneta wchodząca w skład ekskluzywnej kolekcji 12 srebrnych monet kolekcjonerskich z serii "Ginące gatunki" ("Endangered wildlife") o wysokiej jakości kruszców, z prawdziwymi brylantami, o modnym temacie dotyczący zwierząt oraz niskim nakładzie 5.000 sztuk! Jest to pierwsza na świecie seria srebrnych monet ze złotymi aplikacjami oraz brylantami.

Seria: "Ginące gatunki" ("Endangered wildlife")

Kraj:
Liberia

Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 10 dolarów (10 Dollars)
Stop: srebro próby Ag 999/1000, złoto próby Au 999,9/1000, ponadto moneta posiada dwa brylanty 0,01 karata każdy
Stempel
: lustrzany
Średnica monety:
38,00 mm
Średnica brylantów:
1,2 mm

Waga: 20,00 g
Nakład:
5.000 szt.
Data emisji: 2004 r.

Ekskluzywna kolekcja srebrnych monet kolekcjonerskich, znajdująca się w większości w najlepszych kolekcjach na świecie. Monety należą do prestiżowej, międzynarodowej serii srebrnych monet "Ginące gatunki" ("Endangered wildlife"), na której uwiecznione są zwierzęta zagrożone przez rozwijającą się cywilizację. Jest to pierwsza na świecie seria srebrnych monet ze złotymi aplikacjami oraz prawdziwymi brylantami. Elementy ze złota przedstawiają zwierzęta zagrożone wyginięciem, natomiast brylanty umieszczone są w złocie, imitując oczy zwierzęcia.

Główne atuty serii srebrnych monet "Ginące gatunki" to:
- szlachetne kruszce wysokiej jakości: srebro Ag 999 + złoto Au 999 + 2 prawdziwe brylanty, czyli oszlifowane diamenty,
- ciekawy i modny temat dotyczący zwierząt,
- niski nakład monet kolekcjonerskich.

Moneta wykonana jest ze srebra wysokiej próby ag .999, a ponadto pozłacana jest 24 karatowym złotem au .999 ! Jej nakład potwierdzony certyfikatem autentyczności wynosi tylko 5.000 sztuk !!!

Seria charakteryzuje się tym, że każdy prezentowany gatunek zwierzęcia oprócz tego, że jest złocony, posiada w swoich oczach dwa prawdziwe brylanty ! Waga każdego z brylantów to 0,01 karata, a średnica - 1,2 mm.

Większość nakładu tych bardzo cenionych monet znajduje się w posiadaniu kolekcjonerów na całym świecie. Starsze roczniki są coraz bardziej poszukiwane i imponująco zyskują na swej wartości na światowych aukcjach!

previous next contents

Valid HTML 4.0!