Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Święta Rodzina - srebrna sztabka pokryta rodem i palladem
previous next contents

numizmatyka

Boże Narodzenie - tematyka, która od wieków budzi emocje. Szlachetne wartości utrwalone na wieki w srebrze, świadectwo żywej tradycji polskiego katolicyzmu i cenna pamiątka rodzinna. Tą indywidualnie numerowaną sztabkę jako prezent otrzyma jedynie 100 osób !

Stan zachowania: I (menniczy)
Srebro: Ag 925, pokryte rodem i palladem
Wymiary sztabki: 60,00 mm (wysokość), 35,83 mm (szerokość)
Etui: stojące, szklane z wygrawerowanym wizerunkiem anioła
Podstawa: drewniana
Producent:
Mennica Polska S.A.
Projektant: Anna Wątróbska-Wdowiarska
Nakład: 100 sztuk !
 
NOWOŚĆ!
Srebrna sztabka pokryta rodem i palladem
o nakładzie 100 sztuk

"Święta Rodzina w Betlejem"


www.numizmatyczny.pl
Szlachetne wartości utrwalone na wieki w srebrze wysokiej próby!

Piękny motyw Świętej Rodziny przy narodzinach Jezusa w stajence betlejemskiej.

Uwieczniony na szkle Anioł jako opiekun domowego ogniska, który strzeże ścieżek życia.

Wyjątkowy prezent od serca i ekskluzywny podarunek w postaci nieprzemijającej wartości kruszcu - na nową drogę życia i nie tylko!

Detale, które wprawią w świąteczny nastrój!

Magia Świąt Bożego Narodzenia zamknięta w szlachetnym kruszcu.

Boże Narodzenie stanowi bowiem tematykę, która od wieków wywołuje niezapomniane emocje.

Świadectwo żywej tradycji polskiego katolicyzmu i doskonały prezent, zwłaszcza gdy obdarowana zostaje osoba szczególnie bliska Twemu sercu.

Unikalna pamiątka rodzinna, która może stać się skarbem przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Mennica Polska S.A. z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotowała dwa specjalne numizmaty:
Srebrna sztabka "Boże Narodzenie" projektu wybitnej artystki Anny Wątróbskiej - Wdowiarskiej została zaprojektowana w Mennicy Polskiej - firmie o bogatej tradycji, cieszącej się szacunkiem i zaufaniem wielu pokoleń klientów.

Tą unikalną sztabkę znajdzie pod choinką jako prezent świąteczny lub otrzyma jako prezent z innej, ważnej okazji jedynie 100 osób.

Limitowany nakład sztabek wynosi jedynie 100 sztuk i każda sztabka jest kolejno, indywidualnie numerowana!

Mennica Polska, jako firma znana i ceniona z wysokiej jakości numizmatów, do produkcji sztabek użyła trzech różnych pierwiastków: srebra, rodu i palladu.

Srebro (Ag, łac. argentum) - to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych w układzie okresowym. Jest srebrzystobiałym metalem, o największej przewodności elektrycznej i termicznej. W przyrodzie występuje w stanie wolnym, a także w minerałach, takich jak argentyt czy chlorargyryt. Większość wydobywanego srebra występuje jako domieszka rud miedzi, złota, ołowiu i cynku.

Srebro było znane od czasów starożytnych. Przez lata było cenione jako metal szlachetny i używane jako waluta, a także do produkcji biżuterii, srebrnych naczyń i sztućców. Obecnie stosuje się je także do produkcji filmów fotograficznych, styków elektrycznych i luster. Pierwiastkowe srebro jest katalizatorem.

Pierwiastek ten ma właściwości bakteriobójcze. W przeszłości rozcieńczone roztwory azotanu srebra były używane do dezynfekcji, ale zostały zastąpione przez inne środki. Według niektórych źródeł, w medycynie niekonwencjonalnej stosuje się srebro koloidalne w celu leczenia różnych dolegliwości. Spożycie dużej ilości srebra może spowodować chorobę zwaną argyrią, charakteryzującą się nieodwracalną zmianą koloru skóry na niebieskoszary.

Rod
(Rh, gr. rhodium, z rhodon - róża) - to pierwiastek chemiczny z grupy metali przejściowych w układzie okresowym. Pierwiastek ten został odkryty w 1803 roku przez Williama Hyde Wollastona w Londynie. W postaci czystej jest lśniącym, srebrzystoszarym metalem. Nie reaguje z wodą, powietrzem i kwasami, natomiast ulega reakcji z mocnymi zasadami. Stosowany jest do wyrobu tygli, narzędzi chirurgicznych oraz powłok refleksyjnych w reflektorach, ze względu na wysoką cenę, rzadko jest wykorzystywany w postaci metalicznej. Biorąc pod uwagę cenę za 1 uncję, rod jest ponad dwukrotnie droższy od złota.

Pallad
(Pd, łac. palladium) - to pierwiastek chemiczny, który został odkryty w Londynie w 1803 roku przez Williama Hyde Wollastona. Nazwa pierwiastka pochodzi od planetoidy Pallas. W postaci czystej jest to lśniący, srebrzysto-szary metal, kowalny i ciągliwy. Nie reaguje z wodą i powietrzem. Rozpuszcza się w silnych kwasach i zasadach. Jako pierwszy polską nazwę - pallad zaproponował wybitny polski chemik - Filip Walter (1810 - 1847).

źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia 

previous next contents

Valid HTML 4.0!