Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
100 dram, The Kings of Football - Królowie Futbolu - RONALDO, 2013
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Centralny Bank Republiki Armenii
Stan zachowania: I (menniczy)

Nowość - gratka dla numizmatyków, pasjonatów piłki nożnej i nie tylko! Srebrna moneta kolekcjonerska projektu Roberta Kotowicza z serii "Królowie Futbolu", dedykowanej najbardziej znanym i wybitnym piłkarzom świata.

Kolekcja: Srebrne monety o tematyce sportowej
Seria:
"Królowie Futbolu" ("The Kings of Football")

Kraj: Republika Armenii
Emitent
: Centralny Bank Republiki Armenii
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał:
100 dram
Srebro:
Ag 925
Techniki dodatkowe: tampodruk
Stempel: lustrzany
Waga:
28,28 g
Średnica:
38,61 mm

Krawędź:
gładka
Nakład
: 200.000 szt.
Data emisji:
2013 r.
Projektant:
Robert Kotowicz

Nowość! Srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 100 dram - z ciekawej, międzynarodowej serii srebrnych monet o tematyce piłkarskiej, upamiętniającej gwiazdy światowego futbolu.

W ramach serii srebrnych monet kolekcjonerskich o sportowej tematyce "Kings of Football" na przestrzeni kilku lat zostaną wyemitowane monety z wizerunkami największych sław piłki nożnej na świecie.

Na 20 monetach z tej serii zostaną uwiecznione gwiazdy - królowie światowego futbolu, takie jak:

Producentem monet jest Mennica Polska S.A., firma o dumnej i bogatej tradycji, cieszącej się szacunkiem i zaufaniem wielu pokoleń klientów.

Do monety będzie można osobno dokupić atrakcyjne etui. K
ojarzy się ono z piłką nożną i nawiązuje tematycznie do serii monet "Kings of Football" dzięki logo całej serii, które występuje na awersach poszczególnych monet, jak i na wieczku etui.

Ronaldo Luís Nazário de Lima (ur. 22 września 1976 w Rio de Janeiro) - piłkarz brazylijski. Jego największym sukcesem piłkarskim jest złoty medal na MŚ 2002 i tytuł króla strzelców na tymże turnieju. Występował m.in. w PSV, Barcelonie, Interze Mediolan, Realu Madryt, AC Milan. Aktualnie wolny zawodnik. AC Milan nie zdecydował się przedłużyć wygasającego 30 czerwca kontraktu. Oprócz brazylijskiego posiada także hiszpański paszport.

źródło: Mennica Polska / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!