Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Zestaw kolekcjonerski - 4 srebrne monety lokacyjne 1 oz, 2009-2010
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Austria, Australia
Stan zachowania monet: I (menniczy)

Nowość: zestaw inwestora lub kolekcjonera zawierający urzekające tematyką i jakością wykonania 4 najpopularniejsze srebrne monety lokacyjne!
Zestaw inwestora lub kolekcjonera urzekających detalami monet, zawierający 4 najpopularniejsze, w tym 3 najnowsze srebrne monety lokacyjne w promocyjnej cenie!

Monety bulionowe w stanach menniczych o łącznej wadze 4 uncji, a więc ponad 124 g srebra najwyższej próby - umieszczone są w kapsułach ochronnych.

W skład zestawu wchodzą 4 srebrne monety:
Okazy te z pewnością zachwycą każdego, kto ceni sztukę numizmatyczną.
 
Te srebrne monety lokacyjne to rarytasy z bogatą historią, które od lat znajdują uznanie koneserów na całym świecie.

Mieniące się jakością, wyróżniające się szczegółowymi i realistycznymi wizerunkami monety wyglądają doskonale.

Te precyzyjnie wykonane z 4 uncji trojańskich srebra najwyższej próby Ag 999 monety są prawnym środkiem płatniczym emitentów: Austrii i Australii.

Srebrne monety bulionowe zostały bowiem zaprojektowane i wyprodukowane w uchodzących za jedne z wiodących i najbardziej nowoczesnych mennic na świecie:
Złote i srebrne monety inwestycyjne oraz sztabki lokacyjne z tych renomowanych mennic z gwarancją rządów - honorowane są na całym świecie.

Złote i srebrne monety kolekcjonerskie z wielu serii tematycznych produkowanych w tych uznanych mennicach cieszą się z kolei powodzeniem i uznaniem kolekcjonerów, będąc swoistymi "ambasadorami" tych krajów.


Narodowy Bank Austrii od roku 2008 emituje srebrne monety bulionowe o nominale 1,5 Euro, które poświęcone są jednej z jednej z najstarszych i najsłynniejszych orkiestr świata - istniejącej od 1842 roku orkiestrze Wiedeńscy Filharmonicy.

Na awersie monety uwieczniono salę koncertową Golden Hall w Wiedniu - miejsce corocznego koncertu Wiedeńskich Filharmoników z okazji Nowego Roku, a dokładnie - słynne organy znajdujące się w wiedeńskiej sali koncertowej Wiener Musikverein.

Natomiast rewers ukazuje "bukiet" złożony z instrumentów orkiestry, niesamowicie oddając wszystkie ich szczegóły! Na rewersie monety ukazane są zatem te same, wyselekcjonowane instrumenty muzyczne, które są uwiecznione na złotych monetach poświęconych   słynnej orkiestrze wiedeńskich filharmoników.

Ta srebrna moneta stanowi ewenement numizmatyczny, gdyż jest to pierwsza i jedyna moneta bulionowa na świecie nominowana w Euro! Moneta bulionowa "Wiener Philharmoniker" to gwarancja jakości oraz dobra lokata kapitału!

Z kolei Australia - jako kojarzący się głównie z kookaburrą i misiem koalą kraj - wprowadziła właśnie na rynek numizmatyczny srebrne monety bulionowe o nominale 1 dolara każda - z ukazujących się od ponad 20 lat popularnych serii tematycznych w nowej odsłonie - z nowym wizerunkiem na rok 2010.

Cieszące się popularnością wśród kolekcjonerów na całym świecie monety lokacyjne przedstawiają charakterystyczne zwierzęta Australii: ptaka kookaburrę i sympatycznego misia koala.

Trzecia moneta z cenionej serii
"Chiński Kalendarz Księżycowy" uwiecznia tygrysa - symbol siły i odwagi.

1 dolar, Lunar Tiger 1oz Silver Specimen, 2010

Uwiecznione na srebrnych monetach ikony Australii - ptak Kookaburra i sympatyczny miś koala - pozwolą odkryć wyjątkowe piękno kontynentu, jakim jest słynąca z zapierającej dech w piersiach fauny i flory Australia !

Tygrys uwieczniony na srebrnej monecie o wyjątkowych walorach artystycznych to symbol spełnienia nadziei i szczęścia w Nowym Roku w tradycji księżycowego roku tygrysa. To także ciekawy pomysł na nietuzinkowy prezent dla bliskiej Ci osoby albo osobisty symbol pomyślności!

Srebrne monety lokacyjne to bezpieczna i atrakcyjna inwestycja w czasach kryzysu! W ciągu ostatniego roku srebro zdrożało bowiem aż o 58 %!

Dlatego też monety te polecamy głównie inwestorom. Srebro - w praktyce jako lokata na każdą kieszeń - to szlachetny kruszec, który w ostatnim czasie znacząco zyskał na wartości. Eksperci są zdania, że trend wzrostowy będzie kontynuowany. Dlatego proponują także prywatnym inwestorom zainwestowanie części środków pieniężnych w metale szlachetne - złote i srebrne sztabki lokacyjne albo złote i srebrne monety bulionowe.

Te srebrne monety warto polecić także osobom rozpoczynającym pasję kolekcjonowania monet, a to głównie z uwagi na dopracowane w szczegółach projekty, ciekawą tematykę i precyzję wykonania.

Więcej informacji na temat poszczególnych monet wchodzących w skład tego zestawu można znaleźć, wchodząc w kategorię:

Srebrne i złote monety lokacyjne

źródło: Austrian Mint, Perth Mint

previous next contents

Valid HTML 4.0!