Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Replika monety o nominale 200 000 zł Jan Paweł II - platyna
previous next contents

numizmatyka

Replika monety złotej z 1987 roku z wizerunkiem Papieża Jana Pawła II, wykonana w limitowanej ilości 101 sztuk z platyny, umieszczona w etui z certyfikatem autentyczności.

Kolekcja: Papież Jan Paweł II

Stan zachowania:
I (menniczy)
Platyna: Pt 999,5
Średnica:
32,00 mm
Waga: 28,44 g
Nakład:
101 szt. !
W zestawie: platynowa replika w kapsule ochronnej i drewnianym etui, indywidualnie numerowany certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Replika jednej z najrzadszych monet powojennej Polski, prawdziwego białego kruka wśród kolekcjonerów.

Niezwykły człowiek, który zmienił świat i ludzkie serca
- Papież Jan Paweł II - został uwieczniony w geście pozdrowienia na platynowej replice pięknej i niezwykle rzadkiej monety z wizerunkiem Ojca Świętego z 1987 roku!

Papież Jan Paweł II

Unikalna pamiątka została wyemitowana w limitowanej ilości 101 sztuk z okazji 31. rocznicy Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II.

Niski nakład repliki
jednej z najpiękniejszych monet o tematyce papieskiej stanowi nawiązanie do nakładu oryginału monety. Oryginał monety zaprojektowała Stanisława Wątróbska - Frindt, wśród kolekcjonerów jest on trudno osiągalny, a jego cena osiąga obecnie 100 000 zł.

Dodatkową atrakcją test to, że w
izerunek tej monety uwieczniany jest co roku na tytułowej stronie katalogu firmy Fischer.

Wyjątkowy hołd oddany Papieżowi - Polakowi oraz dowód nieprzemijającej pamięci uwieczniony w szlachetnym kruszcu wciąż zyskującym na wartości!

Ta wierna replika pięknej monety złotej o nominale 200 000 zł z 1987 roku, jest wykonana przez najlepszych mincerzy Mennicy Polskiej z platyny i numerowana na rancie, co jeszcze bardziej podkreśla jej unikalny i wyjątkowy charakter!

Platynowa replika umieszczona jest w gustownym, drewnianym etui z indywidualnie numerowanym certyfikatem autentyczności Mennicy Polskiej.


źródło: Mennica Polska S.A. / Wikipedia

previous next contents

Valid HTML 4.0!