Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
20 dolarów, Kryształowa kropla deszczu na liściu klonu, 2008
previous next contents

numizmatyka

Emitent: Kanada
Stan zachowania monety: I (menniczy)

Artyzm - prostota, jak i piękno - uwiecznione na bitej stemplem lustrzanym w srebrze wysokiej próby monecie Maple Leaf ze stylizowanym na kroplę deszczu oryginalnym kryształem Swarovskiego. Moneta przedstawia kroplę wody spadającą z liścia klonu.

Seria: "Liść klonu" ("Maple leaf")

Emitent
:
Kanada
Producent: Royal Canadian Mint
 
Stan zachowania monety: I (menniczy)
Nominał: 20 dolarów $ 20 (20 dollars)
Srebro: Ag 999
Techniki dodatkowe: tampodruk, kryształ Swarovskiego

Stempel: lustrzany
Średnica: 38,00 mm
Waga
: 
31,39 g
Wielkość emisji: 15.000 szt.!
Rok emisji
: 2008 r.

2008 $20 Fine Silver Coin - Crystal Raindrop
- A crystal gift from the sky

Artyzm - prostota, jak i piękno - znany motyw liścia klonu na srebrnej monecie kolekcjonerskiej z kryształem Swarovskiego z serii "Liść klonu" ("Maple Leaf").  

Ta poszukiwana, piękna moneta z niecodziennym motywem została wybita przez kanadyjską Mennicę Królewską (Royal Canadian Mint) - światowego lidera w zakresie technologii w niskim nakładzie jedynie 15.000 sztuk. Moneta znajduje się w oryginalnym etui wraz z numerowanym certyfikatem autentyczności.

Piękny projekt, urzekające detale, ekstremalna precyzja i zaawansowana technologia tworzenia, zachwycają i zachęcają do podziwiania tej monety.

Uroku koloryzowanej monecie dodaje to, iż na rewersie znajduje się
kryształ Swarovskiego, symbolizujący kroplę deszczu!   Na ekskluzywnej monecie ukazano moment, w którym pod wpływem swojego ciężaru kropla deszczu spada z liścia klonu - symbolu Kanady.

Godny podkreślenia jest fakt, że kropla deszczu wykonana jest z oryginalnego kryształu z kolekcji firmy Swarovski, dzięki czemu w fantastyczny sposób oddano grę światła podczas spadania kropli deszczu z liścia! 

previous next contents

Valid HTML 4.0!