Sklep internetowy: www.numizmatyczny.pl
Zestaw promocyjny 3 monet: Igrzyska XXIX Olimpiady - Pekin 2008, 2008
previous next contents

numizmatyka

Oryginalne motywy, piękne projekty, ciekawe kształty, czyli urzekające monety w Twojej kolekcji monet.

PROMOCJA - CENA EMISYJNA

Oryginalne motywy, piękne projekty,
ciekawe kształty

czyli urzekające monety w Twojej kolekcji monet.

Zestaw promocyjny trzech monet w cenie emisyjnej NBP w I stanie zachowania z serii "Igrzyska XXIX Olimpiady - Pekin 2008", wyemitowanych przez NBP w lipcu 2008 roku.

W skład zestawu wchodzi:
1) srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 10 zł z kwadratowym otworem,
2) srebrna moneta kolekcjonerska o nominale 10 zł z kulą,
3) obiegowa moneta
Nordic Gold o nominale 2 zł,
4) folder emisyjny NBP.

Srebrna dziesięciozłotówka z kulą została wybita z wykorzystaniem innowacyjnego pomysłu i technologii - z kulą. Umieszczona w środku monety kula jest wykonana z duraluminium i platerowana czystym złotem. Na awersie kula wkomponowana jest w Na awersie ozdobiona jest chińskim ornamentem, a na rewersie logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Rewers monety przedstawia zawodnika płynącego kraulem.stylizowany wizerunek smoka ze Ściany Dziewięciu Smoków.

Na rewersie srebrnej dziesięciozłotówki z kwadratowym otworem przedstawiono zawodnika na desce windsurfingowej płynącego po wzburzonych falach; w tle widoczny jest zarys lądu. Pod otworem pięciowersowy napis umieszczony w prostokącie: "Polska reprezentacja olimpijska Pekin 2008". Głównym motywem awersu jest fragment Zakazanego Miasta w Pekinie, pod którym widnieje logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Dwuzłotówka została wybita stemplem zwykłym w stopie Nordic Gold. Rewers monety przedstawia dwóch wioślarzy płynących w łodzi, a nad nimi stylizowany wizerunek fal. Pośrodku, w kwadratowej klamrze, logo Polskiego Komitetu Olimpijskiego, a po jego obu stronach, na prostokątnych paskach napis "Polska reprezentacja olimpijska". Standardowy awers to wizerunek orła ustalony dla godła Rzeczypospolitej Polskiej.

źródło: NBP / Mennica Polska S.A.

previous next contents

Valid HTML 4.0!